Klopp vyhrožuje kontumací, pokud mu liga nedá svolení k přeložení zápasu

Klopp vyhrožuje kontumací, pokud mu liga nedá svolení k přeložení zápasu

Před velmi netradičním, leč pochopitelným rozhodnutím stojí trenér fotbalistů Liverpoolu Jürgen Klopp. Reds se totiž jako vítězové Ligy mistrů v prosinci vydají do Kataru, kde na ně čeká mistrovství světa klubů. To se však uskuteční v téže týdnu, jako se hraje pohár v Anglii.

A jak už asi sami tušíte, pro mužstvo bude velmi náročné, aby v jednom týdnu cestovalo takovou dálku a odehrálo dvě fyzicky náročná utkání. Jürgen Klopp tedy požádal o odložení pohárového zápasu na jiný den. Doposud to ovšem nevypadá, že by mu mělo být vyhověno.

„FIFA nám říká, kdy máme hrát mistrovství světa klubů, a vedení ligy nám zase říká, kdy máme hrát ligu. My je posloucháme, ale nechceme být obětmi tohoto systému. Je důležité, aby nám pro Carabao Cup našli jiný termín, nebo ten zápas prostě neodehrajeme,“ hrozil Klopp případnou kontumací, což by v případě současného čtvrtfinále jistě byla škoda.

V Anglii se každou sezonu hrají dva poháry. Každý podzim se kluby z Premier League zapojují do Carabao Cupu a na přelomu nového roku odstartuje i FA Cup. Do toho nesmíme zapomínat ještě na ligu samotnou či evropské soutěže.

„Pokud nám nebude dán jiný termín, tak holt náš soupeř (Aston Villa) postoupí bez boje… nebo proti němu nastoupí Arsenal (poslední tým, přes který Liverpool prošel). Pokud máte takový náročný rozpis zápasů jako my, tak byste měli lépe zvážit plánování termínů. Doufám, že to odteď bude lepší,“ uzavíral šéf liverpoolské lavičky.