Přetahovaná o Sancha. Kdo ho nakonec získá?

Přetahovaná o Sancha. Kdo ho nakonec získá?

Jeden z největších talentů současnosti a ve svým 19 letech důležitým článkem Borussie Dortmund. Jadon Sancho prožívá v německém mužstvu po svém příchodu z Manchesteru City bezpochyby úspěšné období. Teď by se ale mohl stěhovat, zájem o jeho služby mají nejen oba manchesterské celky.

Rodák z Londýna, vítěz německého superpoháru a eura do 17 let 2017,kde byl také korunován nejlepším hráčem. Lidé mluvící o anglickém klenotu nešetří superlativy. Není divu,ve své druhé sezóně v bundeslize zaznamenal nejvíce asistencí z celé ligy(17). Jednou se stal i nejlepším hráčem měsíce. Na svůj věk(18) neobyčejně rychlý, technicky vybavený.

Už teď se ale začíná mluvit o tom, že by měl měnit zaměstnavatele. Největšími adepty jsou Manchester United a jeho bývalý klub Manchester City,který má na hráče také předkupní právo. Sancho ovšem nepůjde za levno, kdo ho bude chtít, bude muset dát na stůl přes 100 milionů liber.Zejména Rudí Ďáblové by uvítali jeho služby, a nevadilo by jim tuhle částku,která nemusí být finální,zaplatit.  Sancho sice podepsal novou smlouvu na 190 tisíc liber měsíčně(v přepočtu 5,7mil. korun). To ovšem nemusí znamenat,že mladík v německém velkoklubu zůstane.Porotože klub to dostává do lepší pozice co se vyjednávání přestupu týče. 

Sancho v této sezóně vsítil 3 branky a na 6 nahrál v 8 zápasech i přes to, že ho trenér Favre nenominoval na zápas s Borussií Mönchengladbach. Místo toho musel trénovat individuálně v dešti. Důvod je prostý, z reprezentačního srazu Anglie, která sehrála zápasy s Českem a Bulharskem se vrátil o více než 24 hodin později. Přitižujícím faktem mu bylo, že to nebylo poprvé co se opozdil. Pokud bude Sancho dodržovat disciplínu a podávat kvalitní výkonu jako doposud, nemusíme se bát, že by kolem něj nebylo v zimním přestupovém období rušno.