Jílek posunul Vindheima na místo Plavšiče či Graiciara a Nora chválil: Není líný na krok

Jílek posunul Vindheima na místo Plavšiče či Graiciara a Nora chválil: Není líný na krok

Byť je čtyřiadvacetiletý norský zadák Andreas Vindheim ve Spartě již od letošního léta, kvůli zranění a dohánění fyzického manka začal sbírat pořádné herní vytížení až v poslední době.

K tomuto datu už je bývalý defenzivně laděný hráč norského Brannu a švédského Malmö FF na pěti startech - dvakrát nastoupil v MOL Cupu a třikrát ve Fortuna:lize, v níž si v patnáctém kole proti Opavě připsal i svou premiérovou soutěžní trefu na české půdě. A dosáhl toho dokonce na jiné, než své pozici...

Jak hodnotil jeho výkon a vůbec první start v základní sestavě v rámci české nejvyšší soutěže jeho nadřízený Václav Jílek? "Andreas jednoznačně naplnil naše očekávání. Ukázal to už v poháru proti Budějovicím. Tam nám dal jednoznačný signál, že je schopen na této pozici hrát, i když přicházel na pozici krajního obránce, na kterou s ním stále počítáme," ubezpečil na konto dvojnásobného vítěze švédské Allsvenskan exhanácký stratég, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Univerzála, jehož si slavné "S" pořídilo za 1,2 milionu eur, chválil i za jeho útočnou podporu. "Jeho ofenzivní složka je na velmi slušné úrovni a dokáže se velmi dobře orientovat v kombinaci. Jeho výkon proti Budějovicím byl vstupenka a proti Opavě to jen potvrdil. Jsem strašně rád, že se dokázal brankově prosadit a mohl přidat ještě druhý gól. Je to hodně aktivní hráč, který není líný na krok. Pro nás je to určitě varianta v situaci, kdy nám chybí Graiciar a Plavšić," doplnil šéf sparťanské lavičky.

To, že by měl rodák z Bergenu chybět v sobotu na severočeské Střelnici, kde je doma nyní třetí Jablonce, se tak nepředpokládá...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.