30 bodů ze dvaačtyřiceti možných je pro Duklu dobrá startovací pozice do zbytku sezony

Dukla si poradila v posledním druholigovém kole na Julisce před návštěvou 624 diváků s nováčkem z Líšně poměrem 4:2, s tím, že se do střelecké listiny v barvách vítězů postupně zapsali Krunert, Piroch, Preisler a Hašek.

Tradiční dejvická značka tím potvrdila status nejofenzivnějšího mužstva celého šestnáctimístného peletonu, když během čtrnácti hracích dnů nastřílela 32 gólů.

V tabulce je momentálně druhá s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Pardubice a dvoubodovým náskokem na třetí Jihlavu. Podle vše tedy bude hrát o postup do nejvyšší soutěže i v odvetné jarná části.

Co vše uvedl po víkendovém triumfu hlavní kouč Roman Skuhravý, jenž už vede dotyčný tým nějakých čtrnáct měsíců? "My jsme věděli, že Líšeň má zkušené mužstvo, které má za sebou pod novým trenérem šňůru dvou zápasů, které vyhrálo, a v celé sezóně bylo vyrovnaným soupeřem pro všechny týmy ve druhé lize, takže jsme z něho měli respekt. Největším cílem zápasu bylo, abychom 90 minut dokázali kontrolovat hru, což si myslím, že se nám povedlo. I když tomu ty dvě branky ve druhém poločase úplně nenapovídají, ale z mého pohledu jsme celých 90 minut kontrolovali hru a vypracovávali jsme si šance, bohužel nás ta hektika ve finální fázi stále provází. Hráče chci pochválit, protože jsem na nich viděl obrovskou touhu uspět, a myslím si, že se to na hřišti ukázalo," liboval si na webu fkdukla.cz bývalý stratég Jablonce či Opavy.

S dosavadním průběhem FNL je ze svého pohledu spokojen. A to i přes nečekané klopýtnutí v Chrudimi a vyřazení z MOL Cupu na Hané."Naše hra má parametry, ale samozřejmě víme, že v přechodu do defenzivy a v bránění standardních situací nejsme úplně stoprocentní, a momentálně chybu, kterou uděláme, soupeř dokáže potrestat. V tom se chceme přes zimu zlepšit. Na druhou stranu mít po 14. kolech 30 bodů je dobrá startovací pozice do zbytku sezóny," doplnil čtyřiačtyřicetiletý Skuhravý.

Ayong, Hadaščok, Hašek, Preisler a spol. uzavřou podzim výjezdem na půdu Varnsdordu a po repre pauze doma přivítají v sobotu 23. 11. taktéž velmi ambiciózní Hradec Králové.