Musa? V hlavě mu to teď šlape a za poslední půl rok se hodně zlepšil. Jen se z toho nesmí zbláznit...

Musa? V hlavě mu to teď šlape a za poslední půl rok se hodně zlepšil. Jen se z toho nesmí zbláznit...

Liberec má právě teď dva šestigólové střelce, a sice Petara Musu a Romana Potočného, jenž je zároveň dvorním nahrávačem mladého útočníka, který pod Ještědem hostuje ze Slavie.

"Přihrál jsem Péťovi na gól v Boleslavi, proti Teplicím i proti Příbrami. Jsem rád, že spolupráce mezi námi funguje. Podle mě je to hlavně tím, že nám to klape v kabině mezi nám. Dále je to hodně o jeho výběru místa. Vždycky ho vidím v dobrém náběhu a snažím se mu tam přihrát," nastínil svou strategii osmadvacetiletý borec s minulostí v Opavě, Táborsku či Teplicích.

Žádné hecování ani rivalita mezi dvěma ofenzivními tahouny severočeského mužstva neprobíhá. "Určitě ne. U nás je jedno, kdo dává zrovna góly. Péťovi se daří a my jsme za to rádi. Je to zásluha celého týmu, že nám to teď tak šlape. Porazili jsme Boleslav, ve středu v poháru Teplice a teď Příbram," mnul si ruce ostřílený svěřenec Pavla Hoftycha, jenž je součástí liberecké družiny od úvodu roku 2017.

V čem přesně je podle jeho názoru jednadvacetiletý Chorvat silný v kramflecích? "Je to dvoumetrový chlap, který je silný zády k bráně. Za poslední půl rok se hodně zlepšil. Teď navíc dostává důvěru od trenéra a daří se mu. Je to ale mladej kluk a nesmí se z toho zbláznit," doplnil Potočný, jehož zaměstnavatel nyní táhne pětizápasovou šňůru neporazitelnosti.

A co ho za ony poslední měsíce nejvíce posunulo? "Sebevědomí. Ve fotbale je nejdůležitější hlava a jemu to v ní teď šlape. Já jsem za něj rád, protože je to hodnej kluk a je jenom dobře, že mu tam ty góly padají," uzavřel na stránkách fcslovanliberec.cz kolega Mary, Baluty či Nguyena, který svými brankami vyrovnal své ligové maximum za sezonu a to má ještě před sebou dalších patnáct klání plus nadstavbu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.