Paska: V republice je několik kluků, o které se teď velmi intenzivně zajímají akademie nejlepších klubů světa

Paska: V republice je několik kluků, o které se teď velmi intenzivně zajímají akademie nejlepších klubů světa

Pavel Paska, do jehož portfolia patří i sedmnáctiletý sparťanský talent Adam Hložek, se o budoucnosti největší naděje ze současného letenského áčka odmítl bavit...

Velezkušený manažer by mládežnického reprezentanta Česka, kolem něhož už by mohly kroužit další zájemci v zimním přestupovém období, nerad dostával pod tlak. "Prostě o tom nebudeme mluvit. V hráčově zájmu. Musí se koncentrovat na svoje úkoly v klubu, v reprezentační jedenadvacítce, v dohledné době třeba i v áčku. Čeká ho ještě dlouhá cesta. A to platí pro všechny talenty," pronesl na serveru seznamzpravy.cz majitel společnosti ISM.

Kromě Hložka si slavné "S" pěstuje velký klenot ještě v o rok mladší nadějí Adamem Karabcem, jenž už střílí góly za béčko a na první šanci v áčku by nemusel čekat příliš dlouho. "Po letech, kdy český fotbal neprodukoval hráče s nadstandardní kvalitou, je nyní patrná evidentní změna. V republice je hned několik kluků s opravdu velkým potenciálem, talentů, o které se teď velmi intenzivně zajímají akademie těch nejlepších klubů světa," prozradil Paska, jehož vyjádření publikoval portál seznamzpravy.cz.

Nejde však jen o perspektivní zboží ze Sparty. "Ti kluci, o kterých mluvím, jsou rozesetí po celé republice, i v Baníku, Jihlavě, Olomouci a v dalších. Nechci říkat jejich konkrétní jména, to by třeba některým z nich v dané chvíli mohlo i uškodit. Nechme je fotbalově i lidsky ještě trochu vyzrát, nejpozději v létě ale už mnohé z nich fanoušci zaregistrují. A jestli se u těch dnešních mladých kluků nic nepokazí, je tu opravdu naděje, že se rodí nová silná generace. Český fotbal už ji potřeboval," navnadil na webu seznamzpravy.cz Paska, který zastupuje také Václava Drchala, Gabriela Adama či Martina Graiciara, jenž je v Generali aréně zapůjčen z Fiorentiny.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.