O návrat do Říma nestojí. Schick pilně studuje němčinu a je odhodlaný prosadit se v bundeslize naplno

O návrat do Říma nestojí. Schick pilně studuje němčinu a je odhodlaný prosadit se v bundeslize naplno

Nejdražší akvizice v historii AS Řím Patrik Schick, jenž je v bundesligovém Lipsku na hostování z věčného města, už by se na Apeninský poloostrov vracet nechtěl a rád by zapustil kořeny právě v nejvyšší německé soutěži.

To vše i přesto, že v ní od svého zářijového příchodu odehrál pouhých 27 minut čistého času. Nutno říci, že už ho v kádru momentálně třetího týmu tabulky přibrzdily opakované zdravotní trable...

"Bohužel se mu teď dvakrát přihodilo, že se na něj po návratu z akce národního týmu přlepila zranění," citoval web seznamzpravy.cz jeho agenta Pavla Pasku.

Podle jeho slov by byly všechny strany rády, aby vstoupila v plastnost letní opce na trvalý přestup. Pokud by ovšem nynější ofenzivní kolega Lookmana, Poulsena či Wernera dlouhodobě nehrál, něco takového pravděpodobné není.

"Patrik je po zranění odhodlaný vrátit se zpátky na hřiště a v Bundeslize se naplno prosadit," pokračoval hráčský manažer na serveru seznamzpravy.cz s odkazem, že je někdejší útočník Sparty, Bohemky či Sampdorie Janov připraven na to, aby se u našich nejbližších západních sousedů udržel.

Prozrazuje to i jeho nynější studium němčiny. "Měl ji už čtyři roky na střední škole a teď v Lipsku chodí dvakrát týdně na jazykový kurz. Ne, jazyky u něj opravdu nejsou problém," pochválil svěřence Juliana Nagelsmanna Paska, jehož vyjádření vyšlo na seznamzpravy.cz.

P.S.: Podle Kickeru měl v předchozích dnech kontaktovat vedení české reprezentace sportovní ředitel Lipska Markus Krösche. Podle něj kvůli jeho zdraví není vhodná listopadová nominace na nadcházející kvalifikační zápasy proti Bulharsku a Kosovu.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.