Křetínský už by si podle Pasky za jeho vytrvalost a maximální podporu zasloužil nějaký úspěch...

Křetínský už by si podle Pasky za jeho vytrvalost a maximální podporu zasloužil nějaký úspěch...

Zatímco si nyní vedoucí Slavia užívá všemi doušky Ligu mistrů, momentálně šestá Sparta už několik let stagnuje - v Champions League se neobjevila dlouhých čtrnáct let a poslední tři sezony se nedokázala prokousat ani do skupinové fáze druhé nejprestižnější soutěže kontinentu, čili Evropské ligy.

Vlivný hráčský agent PaveL Paska vidí stávající stagnaci následovně: "Sparta doplácí na to, že v létě 2017 zvolila strategii revoluční změny. Pamatujeme si na nový sportovní management v čele s trenérem Stramaccionim, který se těšil velké důvěře vlastníka klubu. Do kabiny tehdy postupně dorazilo i obrovské množství zahraničních hráčů a dneska z těch patnácti za Spartu nehraje skoro nikdo," připomněl manažer, jehož slova publikoval web seznamzpravy.cz.

Na blízkou budoucnost se však v souvislosti s nejslavnější domácí značkou snaží dívat růžovými brýlemi a to i díky přítomnosti jeho oblíbence Tomáše Rosického ve funkci sportovního ředitele. "Ten tehdejší krok byl prostě šlápnutím vedle, Sparta na něj stále doplácí. Ale vidím tam už pozitivní směřování. Nový sportovní úsek v čele s Tomášem Rosickým dává spolu s trenérem prostor řadě mladých talentovaných hráčů, ať už jsou to Hložek, Krejčí, Lischka nebo Pulkrab s Drchalem, které bohužel trápila zranění," doplnil na seznamzpravy.cz ostřílený majitel agentury ISM.

Úspěch už by dvanáctinásobnému šampionovi české nejvyšší soutěže přál i kvůli osobě majitele Daniela Křetínského, jenž do klubu pumpuje nemalé finanční prostředky a zatím bez výsledku. "I tak patří sparťanská sestava v průměru mezi nejmladší v lize. A další velmi talentované hráče už si Sparta chystá v dorostu nebo v B-týmu. Třeba teprve šestnáctiletého Adama Karabce. Možná to Spartě bude trvat ještě rok nebo dva. Ale pak se úspěchu dočká, cesta, kterou teď k němu kráčí, je po mém soudu správná. A ruku na srdce: opravdu bych ten úspěch majiteli klubu Danieli Křetínskému přál, za jeho vytrvalost a maximální podporu, kterou Spartě dává, by si ho opravdu zasloužil," uzavřel manažer Schicka, Baroše, Hlouška a spol, který má za sebou interview pro portál seznamzpravy.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.