Hladký: Nejsem blázen, abych si myslel, že půjdu ze St. Mirrenu přímo do Premier League

Hladký: Nejsem blázen, abych si myslel, že půjdu ze St. Mirrenu přímo do Premier League

Exliberecký strážce svatyně Václav Hladký, jehož "vyhnal" z podještědského angažmá o něco mladší Filip Nguyen, si udělal v posledních měsících ve skotské Premiership takové jméno, že ho čeká z nyní posledního St. Mirrenu odchod za lepším. 

Jeho irský trenér Jim Goodwin, jenž ho ještě na jaře nevedl, ho ostatně označil nejlepším brankářem ligy, což je za nějakých deset měsíců práce velmi slušná vizitka. "Je skvělé slyšet na sebe chválu. Je jedno, jestli jde o fotbal, nebo o jakoukoli jinou práci. Tu větu ale vnímám také jako velký závazek. Média i soupeři na mě nahlížejí jinak, už to není ve stylu, že v St. Mirrenu chytá nějaký nový gólman. Dodává mi to sebevědomí. Je ale důležité zůstat pokorný. Vím, že pokud nepředvedu dobrý výkon i příště, rychle se všechno otočí," vyprávěl serveru sport.cz ostřílený Hladký.

V červnu končící smlouvu již neprodloužil. "Jednání s klubem probíhala v létě i během podzimu. Jednoznačně jsme se dohodli, že moje fotbalové cíle jsou ještě o malinko výš. Pokud je výkonnostní laťka takhle nastavená, proč toho nevyužít. V St. Mirrenu jsem tedy poslední sezonu," ozřejmil na webu sport.cz stále ještě osmadvacetiletý brankář.

Bývalý gólman Zbrojovky i Líšně, jenž na mládežnick úrovni reprezentoval Česko, sní o slovutné Premier League, případně Championship. "Co se týká budoucnosti, velkým snem je Anglie. Tím největším pak Premier League. Ale ta je daleko, nejprve bude třeba udělat mezikrok. Nejsem blázen, abych si myslel, že půjdu ze St. Mirrenu přímo do anglické ligy," ubezpečil na stránkách sport.cz 189 centimetrů vysoký rodák z Brna.

Na ostrovech se píše o zájmu rozjetých a šlapajících Glasgow Rangers, které vede Steven Gerrard a zatím Jezdce drží na úrovni Celtiku. "Zájem mají Rangers. Nějaká jednání probíhají, zatím spíš na bázi oťukávání. Ještě je poměrně čas, ale během ledna bych chtěl mít už jasno, kde od léta budu. Abych se mohl plně soustředit na St. Mirren, pomoct mu, aby se ho opět netýkala baráž o záchranu," doplnil na sport.cz Hladký, který tvrdí, že by ovšem upřednostnil odchod do druhé anglické ligy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.