Manchester United, Arsenal, nebo Bayern Mnichov? Válka o Allegriho může započít!

Manchester United, Arsenal, nebo Bayern Mnichov? Válka o Allegriho může započít!

Světovými medii začalo v posledních dnech hýbat žhavé téma. Poté, co Bayern Mnichov propustil trenéra Nika Kovače, nastala otázka, kdo bude jeho nástupcem. Jeden z předních favoritů je Massimiliano Allegri, o něhož se zajímá také Manchester United nebo Arsenal.

Uznávaný italský manažer před sezonou potvrdil, že by si chtěl dát od fotbalu roční pauzu. Během posledního měsíce však přiznal, že začal pilovat angličtinu, neboť cítí možnost přesunu právě na Britské ostrovy. Podrobnosti zkušený dvaapadesátiletý stratég sice neprozradil, ale nejvíce se v souvislosti s jeho jménem mluví o Manchesteru United a Arsenalu. Opomenout ovšem nemůžeme ani Tottenham.

Do této kolonky týmů nově přibyl i Bayern Mnichov, který o víkendu po debaklu 1:5 s Frankfurtem propustil svého kouče Nika Kovače. Vzhledem k tomu, že se rovněž jedná o klub s vysokými nároky, za nástupce si chce zvolit pouze zkušenou náhradu, jež by minimálně herně dokázala vyrovnat rozdíl mezi bavorským celkem a nynějším prvním týmem v tabulce Bundesligy. Tím je trochu překvapivě Borussia Mönchengladbach.

V současné chvíli je těžké cokoliv potvrdit. Máme zde nějaké indicie, ale z vlastní zkušenosti víme, že se vše může změnit ze dne na den. Poslední polínko do ohně spekulací přidala legenda italského fotbalu Fabio Capello, který promluvil pro tisk Calciomercato.com.

„Allegri? Určitě je to kouč s mnoha zkušenostmi a svým herním stylem by seděl do Bayernu Mnichov, ale osobně si myslím, že by měl a bude čekat na Manchester United,“ pravil upřímně.

Vzhledem k tomu, že se momentálně blíží další reprezentační přestávka, bude mít Bayern chvíli klid, aby si udělal rozhled. Podobně to platí i v případě Manchesteru, jemuž se opravdu silně v této sezoně nedaří a vedení už tak trochu počítá, že je v létě příštího roku čeká velká investice na posílení současného kádru.