Vrba si zlínský výpadek nedokázal vysvětlit. Podle Řezníka neměla Plzeň tolik štěstí...

Vrba si zlínský výpadek nedokázal vysvětlit. Podle Řezníka neměla Plzeň tolik štěstí...
OBSAHUJE OHLASY

Úřadující vicemistr Fortuna:ligy si v dohrávce 15. kola odvezl ze zlínské Letné pouhou remízu a na vedoucí Slavii ztrácí přesně v polovině základní části jedenáct bodů. 

Jak hodnotil pro favorita ne až tak příznivý výsledek 1:1 navrátilec do západočeské sestavy Radim Řezník a jeho šéf Pavel Vrba?

"Byli jsme silnější v mezihře a měli jsme víc míč pod kontrolou. Z toho jsme měli vytěžit mnohem víc. Je hlavně naše chyba, že za stavu 1:0 dovolíme, aby se Zlín třikrát čtyřikrát během pár minut dostal do nebezpečných situací. To si jako zkušené mužstvo nemůžeme dovolit. Poslední minuty jsme nezvládli, nevím, proč ten výpadek nastal. Nedokážu si to vůbec vysvětlit," kroutil hlavou bývalý kouč Anži Machačkala, jehož slova publikoval web fcviktoria.cz.

A co další ztráta v boji o primát? "Co se týče navýšení náskoku Slavie, tak musím říct, že oni si hrají svůj fotbal, mají euforii nejen v lize, ale i Lize mistrů. Je to stejná situace, jako když jsme před lety my vedli o tolik bodů," připomněl rodák z Přerova.

Jeho ostřílený svěřenec Radim Řezník, jenž nedohrál šlágr se Slavií, se dal dohromady velice rychle. "Tři dny jsem měl klid a pak už jsem to zkusil, takže jsem chtěl hrát a byl jsem zdravotně v pořádku," informoval třicetiletý kolega Limberského, Hejdy, Hubníka a spol.

I někdejší zadák Baníku Ostrava v Baťově městě pomýšlel na více, než jen na plichtu. "Asi jsme neměli tolik štěstí. Už v prvním poločase tam Lukáši Hejdovi vykopli gól ze dvou metrů, to samé Michaelu Krmenčíkovi to vykopl z brány poslední hráč... Ale i tak jsme to měli zvládnout lépe," uznal Řezník, jehož tým přivátá desátý listopadový den před poslední repre pauzou letošního roku Slovan Liberec.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.