Sparta je furt Sparta, připomínají Doležal a Krob: Snad se těší i diváci, kterých by mohlo přijít dost

Sparta je furt Sparta, připomínají Doležal a Krob: Snad se těší i diváci, kterých by mohlo přijít dost

Momentálně třetí Jablonec, jenž o víkendu prodloužil dlouhé karvinské čekání na první domácí vítězství, má po Slavii a Mladé Boleslavi třetí nejlepší bilanci před vlastním publikem.

atěžkávací zkouškou bude pro zelenobílý celek sobotní střet s šestou Spartou, která je zpět jen o tři body. "Před zápasem se Spartou je pro nás venkovní výhry pozitivní, po polovině soutěže jsme třetí. Fyzicky hráči obstáli a vydrželi hodně soubojů," těšilo kouče Petra Radu.

Ten po osmé výhře v ročníku chválil třiadvacetiletého útočníka Miloše Kratochvíla i o šest let staršího útočníka Jana Chramostu, kteří zatím nenasbírali tolik herních minut, kolik by si možná přáli. "Kratochvíl nám odehrál hodně dobré utkání už s Teplicemi, i v Opavě odvedl stejně jako v 15. kole kus práce. U něj je to o důvěře. O šanci si říká postupně i útočník Chramosta, který i v tréninku vypadá dobře, ten byl pro mě první volba při střídání," prozradil jednašedesátiletý šéf Jovoviče, Sýkory, Matouška či Hübschmana.

Průběžnou bronzovou pozici oceňuje i útočník číslo 1 Martin Doležal. "Třetí místo je zatím dobré, ale venku jakoby jsme se báli o výsledek a nehrajeme tak, jak doma. Chce si to v klidu rozehrát, protože balony furt nakopáváme do soubojů a tam se to snažíme uhrát, ale to není naše hra," přidal exolomoucký bijec, jenž už se na šlágr s letenským "S" těší. "Sparta je furt Sparta a jsou tam kluci, kteří od nás odešli, takže se na ten zápas těším a doufám, že i diváci, kterých by mohlo přijít dost," doplnil devětadvacetiletý ofenzivně laděný borec.

Dostatek příznivců na tribunách severočeské Střelnice by si moc přál i dvaatřicetiletý bek Jan Krob. "Těšíme se na Spartu a doufám, že to pro nás dobře dopadne. Hlavně aby přišlo dost lidí, budeme je potřebovat," uzavřel na webu fkjablonec.cz sparťanský odchovanec, jenž dříve prošel Teplicemi, Prešovem, Vlašimí či Budějovicemi.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.