Situaci Balea v Madridu opět nikdo nechápe. Jak se k věci staví kouč Zidane?

Situaci Balea v Madridu opět nikdo nechápe. Jak se k věci staví kouč Zidane?

Gareth Bale měl v létě opustit Bílý balet a ládovat si to směrem Čína, Bayern Mnichov či Tottenham Hotspur, k ničemu takovému ale nedošlo a velšský rychlík zůstal hráčem Realu Madrid. Co se týče jeho přístupu a výkonů, nic moc se nezměnilo. 

Bale přestoupil do Realu Madrid v roce 2013 z anglického Tottenhamu. Jeho prvních šest let na Bernabeu bylo dost zvláštních. Ve formě byl Bale k nezastavení, často byl ovšem pacientem madridských nemocnic a nedalo by se říct ani to, že byl ve formě i pokaždé, když byl zdravý. Přesto jeho čísla v Madridu špatná nejsou.

Změnila se až poslední sezóna. Tam Bale Realu moc nechyběl, celkové výkony klubu ale nebyly moc přesvědčivé, vyměnili se na lavičce tři trenéři a nebyl to po odchodu on, nýbrž Karim Benzema, kdo táhl ofenzívu Realu. V posledních týdnech poslední sezóny navíc na svůj přístup rezignoval, nenavštěvoval tréninky a bylo téměř jasné, že odejde.

Tak se ale nestalo. Bale v Madridu zůstal, vyšel mu jeden zápas s Villarrealem, kde dvakrát skóroval, jinak se ale moc neukázal. Často chybí v základní sestavě. Reálný je jeho odchod do Číny v lednu. To ale kouč Bílého baletu Zinedine Zidane odmítá. "Chci, aby s námi Gareth zůstal. Minimálně do konce sezóny. Nemůžeme se v polovině sezóny zbavit klíčového hráče," myslí si francouzský trenér.

"Nedávalo by smysl, aby v lednu odešel. Nyní se dostává do formy, brzy bude táhnout naši ofenzivní lajnu. Zlepšil se i můj osobní vztah s ním. Své hráče mám rád a respektuji je a on není výjimkou. Jsem s ním spokojený," překvapuje Zidane fanoušky Realu.