Mourinha neberte, radí legenda Bayernu. Ta i ví, kdo by měl na bavorskou lavičku usednout

Mourinha neberte, radí legenda Bayernu. Ta i ví, kdo by měl na bavorskou lavičku usednout

Bayern Mnichov odvolal po potupné prohře s Frankfurtem 1:5 trenéra Niko Kovače a tým vede prozatím pouze asistent. Tohle řešení je ale pouze velmi dočasné a nového kouče Bayernu bychom měli poznat nejpozději za týden. Favoritů je několik.

Logicky v úvahu připadají trenéři jako Laurent Blanc, José Mourinho, Massimilliano Allegri, Santiago Solari či Arsene Wenger. Právě tito kouči byli před krátkou či delší dobou odvolání, popřípadě skončili na vlastní žádost, a na další nabídku čekají. Nejzvučnější jména jsou právě Allegri a Mourinho. Ten skončil loni v prosinci v Manchesteru United, Allegri se v květnu rozhodl na rozvázání spolupráce s italským Juventusem.

Mourinho už trénoval mnoho velkoklubů, s bundesligou však zkušenosti nemá. Přiznává ale, že čeká na opravdový velkoklub, kterým Bayern jistě je. Allegri nikdy netrénoval tým, který není z Itálie. Přesto nikdo nepochybuje o kvalitách obou trenérů, oba by měli Bayernu co dát. Právě angažování Portugalce je možná pravděpodobnější.

To se ale nelíbí legendě Bayernu Lottharu Matthäusovi. Legendární záložník je přesvědčen, že práci na lavičce Mnichovanů by vykonával nejlépe právě Allegri. "Mourinha uznávám, ale nemyslím si, že by jeho charakter prospěl hráčům Bayernu," říká někdejší ikona.

"Bayern by měl angažovat Allegriho. Sice neumí německy, ale v Juventusu byl mimořádně úspěšný a je to fotbalový gentleman. Navíc by s Rummeniggem mohl mluvit italsky. Navíc si za roky v Miláně a Turíně vybudoval respekt a jméno," domnívá se Matthäus. Jasno by mělo být v nejbližších dnech, ne-li hodinách.