Další legenda Realu se dala na trénování! Koho má koučovat někdejší ikona Blancos Guti?

Další legenda Realu se dala na trénování! Koho má koučovat někdejší ikona Blancos Guti?

Další výrazné jméno z úspěšné éry Los Blancos se dalo na trenéřinu. José Maria Gutierrez, kterého celý svět nezná pod jinou přezdívkou než Guti, podepsal první profesionální smlouvu. Nově vede druholigovou španělskou Almerii.

Guti je legendou Realu Madrid. Za Bílý balet hrál od svých mladých let až do roku 2010, poté odešel na rok do Besiktase Istanbul, kde ukončil kariéru. Třiačtyřicetiletý nyní už trenér byl součástí legendárního týmu Los Galacticos, vyhrál s Realem nespočet trofejí a známý byl hlavně díky svým chirurgicky přesným přihrávkám. 

Bývalý reprezentant Španělska hned dva roky po konci profesionální kariéry začal trénovat juniorky Realu, chvíli se hovořilo i to, že po rezignaci Zidana převezme první tým Realu, přednost ale nakonec dostal Julen Lopetegui. Guti však dělal v minulé sezóně asistenta trenéra v Besiktasi a nyní si konečně našel angažmá v nějakém A týmu. Nově jej za trenérské služby platí druholigová španělská Almeria.

Vícero hráčů z možná nejúspěšnější éry novodobého Realu jsou nyní trenéři. Sám Zinedine Zidane trénuje áčko Realu, B tým pak vede legendární útočník Raúl. V branži se snaží prosadit i Roberto Carlos, jenž už má za sebou taktéž pár angažmá. Španělskou Galicii pak trénuje Michel Salgado, Guti se nyní pokusí prosadit v Segunda Division.