Slavia veze z Barcelony cenný bod, Chelsea a Dortmund se senzačně vrátily do zápasu

Liga mistrů v úterý byla atraktivní snad pro každého českého fotbalového fanouška, neboť se český mistr představil v Barceloně na Camp Nou a navíc zde byl úspěšný! Zajímavé zápasy se ovšem odehrály i v Dortmundu, na Chelsea, domácím divákům se představil i Liverpool a navzdory vývoji nezklamala své fanoušky ani Valencia.

Sešívaní se ničeho nebáli a v prvním poločase si vytvořili několik šancí, jedinou branku Jana Bořila ovšem videorozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Slavisté navíc šance Barcelony ubránili. Gól vstřelila poté i Barcelona, ovšem ani ten nebyl uznán a po vyrovnaném zápase berou sešívaní s věhlasným soupeřem zasloužený bod. Celkově má tak Slavie po čtyřech kolech ve skupině smrti dva body, jeden za remízu na Interu Milán a nyní jeden za nerozhodný stav v Barceloně. V čele skupiny zůstane navzdory ztrátě po tomto kole Barcelona.

Souběžně se ale hrálo zajímavé utkání i v Petrohradu. Domácí Zenit nestačil na Red Bull Lipsko, které díky brankám Demmeho a Sabitzera zvítězilo v Rusku 2:0. O dvě hodiny později ve "slavistické" skupině Borussia Dortmund senzačně otočila zápas s Interem Milán a po poločasovém deficitu 0:2 zvítězila 3:2, protagonistou utkání byl slavistický kat Achraf Hakimi, který se stejně jako v Edenu dvakrát trefil a zajistil Borusii vítězství.

Ještě zajímavější utkání se ale odehrálo na Stamford Bridge. Ajax vlétl na domácí Chelsea jako hrom a na začátku druhé půle vedl 4:1, po nešťastné situaci, kdy se nechali vyloučit dva hráči Ajaxu a navíc byla pro Chelsea nařízena penalta, se vývoj otočil a Chelsea dokázala vyrovnat na 4:4. Další tým z Anglie, Liverpool, si doma poradil s Genkem, žádné jednoznačné utkání to ovšem nebylo, Reds vyhráli 2:1 díky vítězné brance Oxlada-Chamberlaina.

Zvítězit se doma podařilo i Lyonu, který doma hostil Benficu Lisabon a klání ovládl poměrem 3:1. Další světlou chvilku v Lize mistrů zažil norský supertalent Erling Haland, který poslal Red Bull Salzburg v Neapoli do vedení, domácí ale utkání srovnali a alespoň s rakouským soupeřem remizovali, přestože měli větší ambice. V neposlední řadě zvítězila i Valencia, která se v posledních dvaceti minutách vzpamatovala a utkání s Lille otočila z 0:1 na 4:1.

Liga mistrů:

Barcelona - Slavia Praha 0:0 (0:0)

Zenit Petrohrad - Red Bull Lipsko 0:2 (0:1)
Branky: 45+5. Demme, 63. Sabitzer

Borussia Dortmund - Inter Milán 3:2 (0:2)
Branky: 51. a 77. Hakimi, 64. Brandt - 5. Martinez, 40. Vecino

Chelsea - Ajax Amsterdam 4:4 (1:3)
Branky: 5. (pen.) a 71. (pen.) Jorginho, 63. Azpillicueta, 74. James - 2. Abraham (vl.), 20. Promes, 35. Arrizabalaga (vl.), 55. van de Beek
Červené karty: 68. Blind, 69. Veltman (oba Ajax)

Liverpool - Genk 2:1 (1:1)
Branky: 14. Wijnaldum, 41. Samata - 53. Oxlade-Chamberlain

Olympique Lyon - Benfica Lisabon 3:1 (2:0)
Branky: 4. Andersen, 33. Depay, 89. Traore - 76. Seferovic

Neapol - Red Bull Salzburg 1:1 (1:1)
Branky: 44. Lozano - 11. Haland (pen.)

Valencia - Lille 4:1 (0:1)