Musíme vyhrát nad Dortmundem a Interem, těší se Trpišovský. Jak hodnotí cenný bod z Barcelony?

Musíme vyhrát nad Dortmundem a Interem, těší se Trpišovský. Jak hodnotí cenný bod z Barcelony?
OBSAHUJE VIDEO

Slavia udělala v Barceloně stejně jako v Miláně českému fotbalu radost a z hřiště pětinásobného šampiona Ligy mistrů si odváží cenný bod. Po čtyřech kolech má však na kontě "jen" dvě remízy, postup však Jindřich Trpišovský, kouč sešívaných, nezatracuje.

Slavia přitom ve všech čtyřech zápasech předvedla výborný výkon. Dvěma bodům v tabulce to nejspíš neodpovídá, mohlo by jich být daleko více. "V předešlých zápasech jsme měli velkou smůlu, což se nám dnes vrátilo. Podržel nás i Ondra Kolář, přežili jsme například břevno od Messiho," začal s hodnocením zápasu trenér sešívaných.

"Těší mě, že jsme v obou zápasech Barceloně vzdorovali. Dnes z toho máme dokonce i bod. Myslím si však, že nás ve finální fázi svazovala tíha zápasu. V některých pasážích jsme byli příliš pasivní. Je to pro nás však obrovská zkušenost, ten zápas nás určitě zocelil," pokračoval Trpišovský. Okomentoval i situaci v tabulce.

"Musíme vyhrát ty dva zápasy, abychom postoupili. Jsem si samozřejmě vědom, že to bude extrémně těžké, hlavně ten domácí zápas s Interem, kde se bude lámat chleba." Kvalitu Slavie dokonce uznal i záložník Frenkie de Jong: "Hráli opravdu velmi dobře, jako každý zápas. Pro nás to bylo mimořádně těžké, musíme se z toho vzpamatovat a v dalších zápasech se zlepšit," prozradil nizozemský záložník.

Na postu stopera nastoupil místo zraněného Hovorky opět Michal Frydrych, který podal úctyhodný výkon. "Pro mě je to splněný sen. Každý malý fotbalista sní o tom, že nastoupí na takovém stadionu a vyzve takový tým.Ten bod je pro nás samozřejmě velmi cenný, dobře jsme bránili a několikrát nás zachránil i Ondra Kolář," prozradil obránce Slavie.