Z pochval Ter Stegena jsem měl husí kůži, hlásil Kolář. Neblíží se přestup? Po pravdě to slýchám, přiznal

Z pochval Ter Stegena jsem měl husí kůži, hlásil Kolář. Neblíží se přestup? Po pravdě to slýchám, přiznal
OBSAHUJE VIDEO

Jedním z nejlepších slávistů na katalánském hřišti, ne-li vůbec nejlepším, byl v úterý večer brankář Ondřej Kolář, který byl rád, že mohl svým spoluhráčům pomoci k druhému bodu v Lize mistrů.

Byl to jeho životní zápas? "Po utkání mohu říci, že asi ano, protože s takovým týmem zachytat a udržet nulu, to se nepodaří každému. Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci. Není to ale jen o mně, hráli jsme skvěle jako tým. Kdyby každý nepodal skvělý výkon, tak bod nebereme. Zahrát si na Barceloně je sen každého kluka, nám se to podařilo. Ještě jsme tu udělali takový velký úspěch. Fotbalem žiji. Pro mě je nejvíc hrát na takových stadionech. Pro mě to byl největší zážitek. Je to něco neuvěřitelného. Jsme první tým, kdo tu za poslední dobu udržel nulu. Barcelona je továrna na góly, o to více jsme rádi, že jsme gól nedostali. Samozřejmě tam byly momenty, kdy jsme to přečkali," rozplývala se po závěrečném hvizdu nezpochybnitelná sešívaná jednička.

Jaké byly reakce domácích borců? "Ter Stegen na mě čekal o polovině v útrobách stadionu a říkal, že dlouho takový výkon neviděl, to bylo něco neuvěřitelného. Říkal, že je radost na to dívat, že hraji i výborně nohama. Čekal na mě i po zápase, což je pro mě od takového brankáře největší ocenění. Z toho jsem měl husí kůži. Pro mě obrovský zážitek. Ostatní hráči jako Messi odešli ze hřiště a ani nám nepodali ruku. Těšili jsme se na takové hráče, chtěli jsme si vyměnit dres, ale nezachovali se moc dobře. To mě mrzelo," citoval web slavia.cz opěvovaného strážce svatyně.

Když však dorazil Kolář z Liberce a v Edenu zažíval první půlrok, opakovaně byl kritizován, že nechytí nic navíc. Na Camp Nou všem pochybovačům zavřel ústa velmi hezkým způsobem. "Já jsem měl ve Slavii těžký začátek. Lidi si dlouho zvykali na mojí hru. Je to o tom, že byla jedna střela a já z ní dostal gól, i když jsem za to třeba nemohl. Jsem rád, že jsem dokázal, že do Slavie patřím oprávněně a získal jsem si lidi na svou stranu. Bylo to pro mě hrozně těžké. Chtěl jsem být součást Slavie a mrzelo mě, jak mě lidi kritizovali. Jsme na správné cestě, snad v tom budu pokračovat," pokračovla na webu slavia.cz svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Nyní je otázkou, zda-li vůbec po takových výkonech přečká ve Vršovicích zimní přestupové okno. "Po pravdě to slýchám, ale nepřemýšlím o tom. Jsem teď ve Slavii a chci, abychom dělali co nejlepší výsledky. V lize se nám daří, odskočili jsme soupeřům. V Lize mistrů nemáme tolik bodů, zasloužili bychom si jich asi více. Zatím nad tím nemyslím," přiznal kolega Frydrycha, Ševčíka, Masopusta a spol.

A co případné myšlenky na postup, nebo alespoň zaťukání na brány Evropské ligy, do které se půjde ze třetího místa ve skupině? "Samozřejmě všichni chceme postoupit, bylo by to něco úžasného. Vzhledem k tomu, jak vidíme výsledky, tak to bude strašně těžké. Doufám, že budeme třetí. O tom se všichni bavíme, chceme se o to poprat a hrát Evropu i na jaře. My jsme bohužel letos prvně v Lize mistrů, chybí nám zkušenosti. Kdybychom měli zkušenější hráče, tak zápasy zvládneme o něco lépe a dáme nějaký ten gól. Snad příští rok postoupíme znovu a budeme o to zkušenější a lepší," zakončil na stránkách slavia.cz čerstvě pětadvacetiletý gólman.