Reakce španělského tisku? Slavia je optimistický tým, který těší, když ho srovnávají s Liverpoolem a nejen to...

Reakce španělského tisku? Slavia je optimistický tým, který těší, když ho srovnávají s Liverpoolem a nejen to...
OBSAHUJE OHLASY

Toho, že slovutná Barcelona vyšla před vlastním publikem na Camp Nou proti českému šampionovi gólově naprázdno po neuvěřitelných osmačtyřiceti zápasech (naposledy neskórovala v předminulém ročníku v únoru 2018 proti Getafe), si všiml také španělský tisk a úřadujícího mistra LaLigy za to náležitě pokáral. Ohlasy listů El País, Sport, La Vanguardia, Marca a El Mundo přikládáme níže - ve všech případech je sešívaný soubor Jindřicha Trpišovského chválen za nebojácnou prezentaci.

El País:

"Je na poslední místě skupiny, ale doma i venku hraje, jako kdyby už byla jistým postupujícím ze skupiny. Do zápasu jde bez pochyb a obav. Je to jednoduše optimistický tým, který těší, když ho srovnávají s Liverpoolem. Proti Slavii chyběl gól Messiho, hlavní postavou byl Kolář."

Sport:

"Trpišovský se za to, že se musel kvůli přítomností španělského krále v hotelu při kontrole svléknout téměř do naha, pomstil tím, že svléknul do naha Barcu. Dvě linie hráčů blízko u sebe a daleko od branky byly dost, aby mohl říct Valverdemu: "Jsi na tahu" Piqué, Semedo a Busquets viděli v prvním poločase žluté karty v podstatě za totéž, museli zastavit rychlý kontr. Barca nedokázala skórovat proti organizovanému a nebezpečnému soupeři. Kdyby šlo o box, Valverdeho tým by vyhrál na body, ale toto byl fotbal, ve kterém se počítají góly. A ty nepřišly."

La Vanguardia:

"Katalánský klub by potřeboval elektrošok, ale nikdo není schopný ho aplikovat. Ani Messi, který je zápas od zápasu víc a víc osamocený."

Marca:

"Slavia se stejně jako v zápase v Praze předvedla jako tým, který tvrdě pracuje a miluje kombinační fotbal. Na trávník nastoupili bez jakéhokoliv komplexu z Camp Nou, s vytaženou obranou, která by se mohla na první pohled zdát jako sebevražda. Ale tato Barcelona není tou, kterou byla v předchozích letech."

El Mundo:

"Český trenér vysunul svou obranu až k polovině hřiště a vytvořil tak volný prostor před impozantním Kolářem. Své hráče instruoval, aby pak beze strachu chodili do útoku. Stopeři Piqué a Lenglet si mohli připadat, že na ně míří jezdci Apokalypsy."