Xhaka akceptoval, že mu Emery sebral pásku. Novým kapitánem Arsenalu se stal...

Xhaka akceptoval, že mu Emery sebral pásku. Novým kapitánem Arsenalu se stal...

Hlavní trenér londýnských Kanonýrů Unai Emery tento týden potvrdil, že švýcarského reprezentanta Granita Xhaku sesadil z kapitánské funkce mužstva.

Někdejší hvězda Basileje či M´gladbachu přišla o vůdčí roli po nedávné blamáži s jiným londýnským celkem Crystal Palace. Zkušený záložník byl střídán předčasně, hádal se s naštvanými fanoušky, které poslal do oněch končin a ve finále dotyčnou pásku odhodil.

Sedmadvacetiletý hráč následně vynechal pohárové utkání s Liverpoolem a poté chyběl v sestavě také v Premier League proti Wolverhamptonu. Nefiguruje mimochodem ani v nominaci na čtvrteční Evropskou ligu proti portugalskému Guimaraesi.

"S Granitem jsem hovořil a říkal jsem mu, že už nebude kapitánem. Musel jsem se rozhodnout a tímto jsem to uzavřel. Akceptoval to," citoval web sport.sk slova bývalého stratéga Paris Saint-Germain či Sevilly.

Xhaka, jenž je součástí Arsenalu od léta 2016, kdy dorazil do britské metropole za 45 milionů eur, už se za své chování omluvil. Dle svých slov "vytekl", neboť bylo jemu i jeho rodině vyhrožováno smrtí. "Neustále jsem byl terčem urážek, lidé mi psali, že mi dolámou nohy, zabijí manželku, a nebo přáli mé dceři rakovinu. Moc se mě to dotklo," prozradil kolega Bellerína, Lacazetteho a spol.

Novým kapitánem mužstva je gabonský rychlík Pierre-Emerick Aubameyang.