Domácí vězení netrvalo dlouho, vzpouru pod Vesuvem by mohl odnést místem Ancelotti...

Domácí vězení netrvalo dlouho, vzpouru pod Vesuvem by mohl odnést místem Ancelotti...

Hlavní trenér SSC Neapol Carlo Ancelotti není v tuto chvíli vůbec v dobré pozici. Klubu se nedaří, v italské Serii A je až sedmý a tak se zkušený Ital rozhodl po sobotní prohře 1:2 s AS Řím k razantnímu kroku. Od minulého víkendu až do nedělního zápasu s FC Janov nařídil Ancelotti svým hráčům povinný tréninkový kemp, ze kterého nemohli domů. Hráči zkrátka museli v trréninkovém centru i přespávat a být celé dny spolu.

To se však jeho svěřencům nelíbilo a v "kempu" vydrželi pouze do noci z úterý na středu. V úterý totiž Neapol odehrála svůj zápas Ligy mistrů proti Salcburku, ve kterém pouze remizovala 1:1. Pro Neapol se jedná o čtvrtý soutěžní zápas bez výhry a jak mezi hráči, tak mezi fanoušky stoupá frustrace. Hráči se tedy tréninkový kemp, který měl trvat až do této neděle, rozhodli bez souhlasu trenéra rozpustit už v noci po úterním zápase.

Podle italských médií je v tuto chvíli Ancelottiho pozice velmi nejistá. „Budeme bránit svojí image, historický odkaz a ekonomické zájmy,“ uvedlo vedení klubu v reakci na chování hráčů. Zatímco vedení Neapole je ochotné o situaci s médii komunikovat, Ancelotti se novinářům jak v úterý po zápase, tak ve středu dopoledne vyhnul.

Pakliže by Ancelotti skutečně skončil ve funkci, mohlo by to ohrozit již započaté námluvy se Zlatanem Ibrahimovičem, jenž uvedl tým SSC jako jednu ze svých možností a svou volbu vysvětlil právě i osobou bývalého stratéga AC Milán, Paris Saint-Germain či Chelsea.