Rudí ďáblové porazili Partizan, Slovan Bratislava přišel o výhru až v nastavení. Dařilo se i Seville

Netypicky ve středu se hrál zápas základní skupiny Evropské ligy mezi portugalským Guimaraes a anglickým Arsenalem. Hlavní várka zápasů přišla ale ve čtvrtek, kdy bylo na programu utkání Sevilly, Manchesteru United, Slovanu Bratislava či Porta.

V zápase dlouhou dobu žádná branka nepadla, v prvním poločase měli však více ze hry bezpochyby domácí. Ti skoro ve 26. minutě skórovali, Davidson však z dorážky mířil pouze těsně vedle. V 63. minutě se hlavou netrefil hostující Mustafi, v 81. minutě už se mu však skórovat podařilo - hlavou po centru Pepého. Už už to vypadalo, že Arsenal bude brát všechny tři body, když se v první minutě nastaveného času druhé půle gólově prosadil Duarte a body se tak dělily.

Astana pak ve čtvrtek v podvečer podlehla Alkmaaru vysoko 0:5. Na Kypru domácí APOEL zdolal Karabach těsně 2:1, stejný výsledek porazil švýcarský Basilej i madridské Getafe. Kluž, která hraje Evropskou ligu kvůli vypadnutí s pražskou Slavií v předkole Ligy mistrů, doma vyzrála na francouzské Rennes. Lépe se dařilo Seville, několikanásobný vítěz Evropské ligy vyhrál v lucemburském Dudelange vysoko 5:2.

Dynamo Kyjev uhrálo remízu v Kodani 1:1, ruský Krasnodar pak našel recept na přemožitele pražské Sparty Trabzonspor a vyhrál 3:1. Nečekaně vysokou porážku udělil PSV Eindhoven rakouský Linec, domácí zvítězili 4:1. Celtic Glasgow si z Říma odváží tři body, na hřišti Lazia totiž uhrál výsledek 2:1. V utkání Lugana a Malmö branka nepadla a portugalský Sporting získal tři body v Norsku na hřišti Rosenborgu Trondheim. Loňský semifinalista soutěže Eintracht Frankfurt nečekaně padl na hřišti Standardu Lutych.

Braga doma o dvě hodiny později smetla turecký Besiktas a vyhrála 3:1. Barcelonský Espanyol si s bulharským Ludogorcem nedělal těžkou hlavu a soupeře deklasoval vysoko 6:0, Bulhaři navíc dohrávali v devíti. V utkání Ferencvárose s CSKA Moskva branka nepadla, zatímco Feyenoord Rotterdam remizoval se švýcarským Bernem 1:1. Manchester United dopadl podstatně lépe než Arsenal a doma nad srbským Partizanem Bělehrad zvítězil 3:0.

Federico Fazio vstřelil v utkání Borussia Mönchengladbach - AS Řím dvě branky, jedna byla ovšem vlastní a zdálo se, že stav 1:1 vydrží až do konce, v závěru ale udeřil domácí Thuram a strhl tak vítězství na stranu německého týmu. Saint-Etienne ztratilo na hřišti Oleksandrije dvoubrankové vedení a remizovalo tak 2:2. Glasgow Rangers doma překvapili Porto a slavného soupeře porazili 2:0, Wolfsberger pak doma nestačil na istanbulský Basaksehir poměrem 0:3. Ve střetnutí Wolfsburg - Gent se trefil i exslávista Michael Ngadeu-Ngadjui, jenž se tak výrazně podílel na výhře svého týmu 3:1.

Jediný reprezentant Slovenska v evropských pohárech, mistrovský Slovan Bratislava, se na hřišti anglického Wolverhamptonu držel, brankář Greif dokonce chytil penaltu z kopačky Rubéna Nevese, Wolves ale v poslední možné chvíli udeřili a bratislavský tým porazili 1:0, hrdinou Vlků se stal útočník Raul Jimenez.

Basilej - Getafe 2:1 (1:1)
Branky: 8. Arthur, 60. Frei - 45. Mata (pen.)

Branky: 4. Stage - 70. Verbič
Neproměněná penalta: 15. Tsygankov (Dynamo Kyjev)

Lugano - Malmö 0:0 (0:0)

Rosenborg Trondheim - Sporting Lisabon 0:2 (0:2)
Branky: 16. Coates, 38. Fernandes

Standard Lutych - Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0)
Branky: 56. Vanheusden, 90+4. Lestienne - 65. Kostič

Braga - Besiktas Istanbul 3:1 (2:1)
Branky: 15. a 37. Paulinho, 81. Eduardo - 29. Boyd
Červená karta: 44. Lens (Besiktas Istanbul)

Espanyol - Ludogorets Razgrad 6:0 (3:0)
Branky: 4. Melendo, 19. Marmol, 36. Vargas (pen.), 52. Campuzano, 73. Pedrosa, 76. Ferreyra
Červené karty: 12. Forster, 35. Goralski (oba Ludogorets Razgrad)

Ferencvaros - CSKA Moskva 0:0 (0:0)

Feyenoord - Young Boys Bern 1:1 (1:0)
Branky: 18. Berghuis - 71. Spielmann

Manchester United - Partizan 3:0 (2:0)
Branky: 22. Greenwood, 33. Martial, 49. Rashford

Borussia Mönchengladbach - AS Řím 2:1 (1:0)
Branky: 35. Fazio (vl.), 90+5. Thuram - 64. Fazio