Ledy se prolomily, Barca neprodlouží Valverdemu smlouvu. Počká si na Koemana?

Ledy se prolomily, Barca neprodlouží Valverdemu smlouvu. Počká si na Koemana?

Již delší dobu volají fanoušci Barcelony po odvolání hlavního trenéra Ernesta Valverdeho. Důvod? Výsledky, herní projev a neschopnost uspět v Lize mistrů. Vedení Barcelony ohledně situace trenéra Valverdeho dlouho mlčelo, teď se však prolomily ledy. Podle exkluzivního vyjádření zdroje blízkého vedení katalánského velkoklubu pro španělský deník Marca Barcelona neprodlouží svému hlavnímu trenérovi smlouvu, která končí v létě příštího roku.

Pětapadesátiletý Valverde namýchl fanoušky Balugranas naposledy v úterý, kdy jeho svěřenci pouze bezbrankově remizovali v rámci Ligy mistrů s podceňovanou Slavií Praha. A to není vše, Barcelona už má podle deníku Marca i jméno Valverdeho nástupce. A není jím nikdo jiný než šestapadesátiletý Nizozemec a klubová legenda Ronald Koeman. Ten trénuje od roku 2018 nizozemský národní tým a do Barcelony by tedy přišel po nadcházejícím Euru 2020.

Valverde strávil většinu své trenérské kariéry v rodném Španělsku. V sezóně 2008/09 a mezi lety 2010 a 2012 si však také vyzkoušel zahraniční angažmá, když trénoval řecký Olympiakos Pireus. Po druhé štaci v řeckém klubu působil Valverde ve Valencii a v Athleticu Bilbao. Hlavním trenérem Barcelony je od roku 2017.

Koeman hrál za Barcelonu mezi lety 1989 a 1995. Poté v klubu působil mezi lety 1998 a 2000 jako asistent trenéra a odešel na přelomu tisíciletí, kdy dostal nabídku na pozici hlavního trenéra Vitesse Arnhem. Z Arnhemu se Koeman dostal přes Ajax, Benfiku, PSV, Valencii, Alkmaar, Feyenoord Rotterdam, Southampton a Everton až ke svému současnému angažmá - trénování nizozemského národního týmu.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.