Explzeňský Ďuriš byl v kyperské lize zchlazen lavičkou, ale už se rozstřílel a zohledňuje to i Hapal...

Explzeňský Ďuriš byl v kyperské lize zchlazen lavičkou, ale už se rozstřílel a zohledňuje to i Hapal...

Bývalý útočník Viktorie Plzeň či Mladé Boleslavi s minulostí v první i druhé ruské lize Michal Ďuriš vstřelil v posledních dvou ligových duelech kyperské nejvyšší soutěže za svůj Anorthosis Famagusta tři branky.

Právě na základě aktuální výkonnosti pak na něj ukázal hlavní kouč slovenské reprezentace Pavel Hapal a povolal ho na poslední dva duely kvalifikace o Euro 2020 proti Chorvatsku a Ázerbajdžánu.

Někdejší hráč Orenburgu začal sezonu v základní sestavě, po dvou zápasech však na další tři duley z jedenáctky vyvolených vypadl a když se do mužstva vrátil, začal skórovat...

"Po dvou utkáních jsem se vrátil do základu a jsem rád, že jsem znovu získal trenérovu důvěru a splatil mu ji. Góly mi dost pomohly. Aktuálně se daří mužstvu i mně, takže jsem spokojený. Premiérová trefa v sezoně pro mě byla jako vysvobození. Na hřišti se vždy cítíte líp, když vám to padá. Já se teď rozběhl. Doufám, že si udržím střeleckou formu co nejdéle," uvedl na webu sport.sk jednatřicetiletý ofenzivní fotbalista.

A co se stalo, že byl na nějaký čas odstaven? "Kouč mi k tomu nepověděl nic moc. Abych řekl pravdu, ani jsem se ho neptal. Bylo to jeho rozhodnutí a já jsem ho akceptoval. Vycházím ale z toho, že mě posadil na lavičku kvůli tomu, že jsem v prvních dvou kolech nedal gól. Přeci jen jsem útočník a od útočníků se to vždy čeká. V prvních dvou kolech jsme získali čtyři body, což nebylo špatné, ale čekali jsme dvě výhry a zejména lepší produktivitu. Trenér už zřejmě nechtěl čekat a zvolil řešení, že mě posadil. Nic hrozného se nestalo. Vrátil jsem a znovu dávám branky, všechno je v pořádku," doplnil na webu sport.sk odchovanec Banské Bystrice.

Jeho chlebodárce po sedmi kolech vládne kyperské soutěži, zatím neprohrál a Ďuriš nastupuje v tříčlenné útočné formaci na levém kraji. "Není to pro mě ideální pozice, raději hrávám na hrotu. Podřídil jsem se ale rozhodnutí kouče. Snažím se tlačit do šestnáctky, vím, že v ní jsem silný. Pod Pavlem Vrbou jsem už hrával na kraji v Plzni, sice zprava, ale není to až tak nová situace. Trenéři jsou rádi, když mají hráče, které mohou využít na více postech," vyprávěl pětačtyřicetinásobný reprezentant našich východních sousedů, jehož slova vyšla na sport.sk.