Traoré se opět potká s Delim, Olayinka je na Transfermarkt nejsledovanější hráč české ligy

Traoré se opět potká s Delim, Olayinka je na Transfermarkt nejsledovanější hráč české ligy

Respektuhodná slávistická prezentace na poli Ligy mistrů přinesla další dílčí individuální úspěchy, které se týkají výraznějších článků sešívané sestavy.

Dalším hráčem, který se pod vedením Jindřicha Trpišovského, propracoval do reprezentačního výběru své země, je jednatřicetiletý středopolař Ibrahim Traoré.

Mistr české ligy z loňské sezony byl totiž trenérem Ibrahimem Kamarou povolán na sraz Pobřeží Slonoviny, která má před sebou africkou kvalifikaci proti Nigeru (16. 11.) a Etiopii (19. 11.)

Kolega Hušbauera, Stanciua, Ševčíka a spol. se tak zařadil k známým tvářím a la Pépé, Zaha, Késsié nebo Deli, se kterým se potkal již ve vršovickém Edenu.

Na to, že sezonu 2016/2017 ještě začal exzlínský středopolař ve druhé lize v trikotu Táborska, je to nepochybně dobrý vzestup. Tím spíš, že před pár dny byl u toho, když jeho chlebodárce neprohrál na Camp Nou s Barcelonou, která se poprvé po sedmi letech v Champions League před vlastním publikem střelecky neprosadila.

Ještě více byl na katalánské půdě vidět třiadvacetiletý útočný hráč Peter Olayinka, který mimochodem debutoval za svou Nigérii teprve v minulém měsíci.

Bývalý hráč Waregemu, Gentu či Dukly, na něhož se po čtvrtém kole Ligy mistrů pěla chvála ze všech stran, je tento týden mezi TOP 10 nejzobrazovanějšími fotbalisty na specializovaném serveru Transfermarkt, což mu přidává na kreditu.

I to je důkaz, že by o něj mohl být zájem již v nejbližším přestupovém okně. O tom, že už se po něm ptaly přední kluby Ligue 1, jsme ostatně psali v úvodu tohoto pracovního týdne.

Ještě v úvodu září se u něj uváděla tržní cena 3 miliony eur, v průběhu podzimu však nepochybně kapku povyrostla...