Po vyřazení Slavie čeká Baník cesta na Spartu, Boleslav musí do Plzně, Sigma zkusí zastavit Jablonec

Po vyřazení Slavie čeká Baník cesta na Spartu, Boleslav musí do Plzně, Sigma zkusí zastavit Jablonec

Ve čtvrtečním čtvrtfinálovém osudí MOL Cupu byly týmy Plzně, Sparty, Mladé Boleslavi, Sigmy Olomouc, Jablonce, Slovanu Liberec, Baníku Ostrava a Slovácka, které rozšířilo nejlepší osmičku tento týden po udolání druholigové Viktorie Žižkov.

Podle nového reglementu se losovalo bez nasazování, čili všech osm celků bylo v jednom osudí a prvně vylosovaný z dvojice měl vždy výhodu domácího prostředí.

Zatímco osmifinálovou fázi losoval Jiří Novotný, který se objevil ve finále poháru osmkrát a je tak rekordmanem, čtvrtfinále si vzal do parády Josef Jelínek, jenž hrál v barvách Dukly v roce 1961 historicky první finále soutěže a který je vicemistrem světa z roku 1962.

Jediným pražským týmem v osudí byla Sparta, která v minulém kole vyzrála na druholigovou Jihlavu. O Žižkovu je řeč výše, Bohemians 1905 vypadli již dříve, Dukle vystavila stopku Sigma a obhájce ze Slavie ztroskotal na Baníku, který přitom o pár dní později v rámci ligy přejel čtyřgólovým rozdílem.

No, a jak los dopadl? Plzeň přivítá na jaře v Doosan aréně Mladou Boleslav, Slovácko narazí v Uherském Hradišti na Slovan Liberec, Sigma bude hostit na Andrově stadionu Jablonec a Spartě se na cestě do semifinále postaví Baník. Letenské "S", které naposledy ovládlo dotyčnou soutěž v roce 2014, se mimochodem po dlouhé době představí v poháru před vlastním publikem.

Finále jubilejního šedesátého ročníku domácího poháru, jehož nejlepším střelcem je zatím šestigólový Daniel Kořenek z FC TVD Slavičín, je na programu v květnu 2020.

Čtvrtfinále MOL Cupu:

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav

Slovácko - FC Slovan Liberec

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava