Špit o Kolářovi: Je na stejné úrovni s Vaclíkem, připomíná mu Neuera a osobně by mu přál přestup

Špit o Kolářovi: Je na stejné úrovni s Vaclíkem, připomíná mu Neuera a osobně by mu přál přestup

Čestný člen klubu Ligových brankářů se 101 vychytanými nulami Michal Špit sice patřil k předním gólmanům nejvyšší soutěže, leč zahraniční angažmá si nikdy nevyzkoušel.

O současné pětadvacetileté jedničce Slavie Ondřeji Kolářovi, jenž má za sebou čisté konto na barcelonském Camp Nou, se však domnívá, že by se mu to povést mohlo...

"Nebyla to náhoda, Ondra dlouhodobě potvrzuje svoji formu. Postupně jde nahoru a teď je z něj gólman evropských parametrů," chválil kolegu Škody, Stanciua, Kúdely a spol. čtyřiačtyřicetiletý Špit, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Slávista bývá v posledních týdnech součástí reprezentační nominace a to na úkor Tomáše Koubka z Augsburgu. Ani to však někdejšího strážce svatyně Sparty, Příbrami či Jablonci nepřekvapuje. "Konkurence je opravdu velká, i když Ondra je už v závěsu, ne-li na stejné úrovni jako Tomáš Vaclík," pokračoval na stránkách Deníku Sport mistr české ligy z roku 2003.

Současnému kouči brankářů připomíná svěřenec Jindřicha Trpišovského dlouholetou jedničku Bayernu Mnichov. "Na jeho styl si člověk prostě musí zvyknout. Když ještě chytal v Liberci, dělal i kvůli tomu stylu spoustu chyb, ale rychle se zlepšoval. Je hodně pohyblivý, hraje vysoko za obranou a výborně doplňuje kombinaci. Navíc toho dokáže dost pochytat. Je to účelné, připomíná mi Neuera. Navíc může být vzorem pro mladé gólmany vzhledem k postavení a hře s týmem," podotkl ve Sportu muž s 300 prvoligovými starty, jenž ukončil profi kariéru v květnu 2016.

A bude podle něj pro sešívané "S" udržitelný i do budoucnosti? "Jestli dozrává pro velký přestup? To je spíš otázka pro Slavii. Přestup by si asi zasloužil, ale i slávisté potřebují kvalitního gólmana, což Ondra splňuje ve všech směrech. Je otázka, jestli by ho klub chtěl pustit, navíc by za něj musel hledat adekvátní náhradu. V osobní rovině bych mu přestup přál, aby se posunul ještě o patro výš," uzavřel v Deníku Sport rodák z Prahy, jenž je o devatenáct let starší než Kolář.