Důležití tahouni rozjetého Dynama? Horejš byl konkrétní a vypíchl těchto šest jmen...

Důležití tahouni rozjetého Dynama? Horejš byl konkrétní a vypíchl těchto šest jmen...

Druhá nejlepší aktuální forma v lize zdobí jihočeské Dynamo, které se vyšvihlo na deváté místo a pokud by v nastoleném trendu pokračovalo, záchranářské starosti ho minou velkým obloukem.

"Moc si toho vážíme. Na tréninku pracujeme na fotbalových věcech a daří se nám je přenášet i do utkání. Je podstatné, že hráči věří tomu, co po nich chceme. Prostě je znát, že dřina se vyplatí a kluci na sobě chtějí pracovat. Bude důležité, abychom na dosavadní trend dokázali navazovat. Snažíme se hrát aktivně po celých devadesát minut, i když se to nemusí povést z pohledu výsledku. Ale věřím, že mužstvo má určitou kvalitu," pronesl na webu sport.cz dvaačtyřicetiletý odborník David Horejš, jenž sedí na jihočeské lavičce již více než čtyři roky.

Byť má v kádru známé tváře jako Kladrubský, Delarge, Rabušic, Táborský, Moses, Kulhánek nebo Mustedanagič, za první polovinu ročníku 2019/2020 pochválil šest jmen. "Ivan Schranz je ve formě, střílí mu to. Ale to platí i o Patriku Brandnerovi, velkou práci odvádí také Petr Javorek, penalty proměnil Lukáš Havel. Když mužstvo působí velice dobře po týmové stránce, vyniknou pak i jednotlivci," doplnil mladý stratég, jehož vyjádření lze nalézt na sport.cz.

Šéf nováčka samozřejmě vypíchl i dva funkční veteráni, kteří mají na starost obranu, a sice Jaroslava Drobného s Tomášem Sivokem. Oba se klubu upsali až v průběhu podzimní části, ale stačila chvíla a už patří mezi zásadní články souboru. "Drobný je ohromný profík. Klobouk dolů před ním. Ve čtyřiceti letech prokazuje vysokou výkonnost, fotbal ho baví. To je základ. Společně s Tomášem Sivokem jsou hnacím motorem. A jsem za jejich pozici v klubu rád i za to, že pode mnou hrají," uzavřel na webu sport.cz Horejš, jehož svěřenci narazí v nedělním šestnáctém kole Fortuna:ligy na šest duelů neporažené Slovácko, jemuž patří v polovině základní části velm lichotivá pátá pozice.