Zavadil přiznal útlum, přesto bouří: V Příbrami už za každou cenu musíme něco udělat

Zavadil přiznal útlum, přesto bouří: V Příbrami už za každou cenu musíme něco udělat

Opava je sice poslední, ale například na třináctý Zlín ztrácí jen tři body, což je stále hratelné. V šestnáctém kole by se slezskému souboru hodilo zabrat a v sobotu bodovat na hřišti čtrnácté Příbrami.

V minulém kole proti letenskému "S" to Pavlu Zavadilovi a spol. nevyšlo. "Čekal jsem, že podáme mnohem lepší výkon než v minulých zápasech, protože tady tyhle jsou jiné. Sparta je silnější tým, nemusíme tvořit, a to nám vyhovuje více. Utkání bylo vyrovnané, ale nejsme efektivní ani se neumíme dostat do šance. Máme problém s předfinální i finální fází," posteskl si jednačtyřicetiletý středopolař, jehož názor vyšel na webu sfc.cz.

Jeho tým již neskóroval čtyři duely v řadě, což už je příliš. "Je to fakt dlouho, co jsme nedali gól. Máme s tím problémy, nemůžeme to protrhnout. Výkon měl parametry, Spartě jsme byli vyrovnaným soupeřem. Nepustili jsme ji skoro do žádné šance až na ten první gól... Nechápu, jak to tam mohlo být tak otevřené. Úplně zbytečný gól, padl vlastně z ničeho," mrzelo někdejšího záložníka Drnovic, Příbrami, Baníku, Brna či právě Sparty.

Z tříbodového triumfu se Opava neradovala již dlouhých třináct zápasů a pohodové klima v kabině rozhodně nepanuje: "Výsledky se samozřejmě projevují na naší náladě. Je tam útlum, ale snažíme se být stále pozitivní a přemýšlet dopředu, protože prohrané zápasy už nikdo zpátky nevrátí. Bohužel se trápíme v koncovce, a do toho dostáváme laciné góly," pokračoval ve stížnostech na klubovém webu mistr české ligy ze sezony 2002/2003.

Vše by mohl zvrátit úspěch u řeky Litavky. Pro hosty může jít o jeden ze zápasů podzimu. "Pro nás už je každý zápas zápasem podzimu. Čeká nás Příbram, hraje se o šest bodů, protože soupeř je na tom bodově podobně jako my. Utkání potřebujeme zvládnout. Za každou cenu už musíme něco udělat," burcoval na sfc.cz Zavadil, který si v minulosti vyzkoušel také řeckou či švédskou nejvyšší soutěž.