Promiň, kamaráde. Proč Ramsey Ronaldovi ukradl gól?

Promiň, kamaráde. Proč Ramsey Ronaldovi ukradl gól?

Juventus se na výhru v Moskvě nad Lokomotivem nadřel. Jednoznačně nezvítězil ani doma a z Ruska si odváží stejný výsledek, tedy vítězství 2:1. O tom, že se body dělit nebudou, rozhodl až v nastavení útočník Juve Douglas Costa.

 Stará dáma vyhrála ve skupině Ligy mistrů zatím všechny utkání kromě zápasu v Madridu nad Atleticem, kde italský mistr uhrál remízu 2:2. Poté zvítězil nad Leverkusenem a připsal si dvě hubené výhry nad Lokomotivem Moskva. Ve středeční bitvě v Moskvě otevřel skóre Aaron Ramsey, brzy ale na jeho trefu reagoval Miranchuk. Skóre 1:1 vydrželo až do nastavení, kdy rozhodl právě Douglas Costa.

První gól byl ovšem velmi sporný. Ne v rámci pravidel fotbalu, nýbrž v tom, že Ramsey de facto ukradl gól největší hvězdě týmu Cristianu Ronaldovi. Ronaldova střela mířila až do sítě, na brankové čáře (podle některých až za, nicméně UEFA uznala gól Ramseymu) se velšský záložník dotkl míče a trefa tak byla připsaná jemu, přestože byl faktickým autorem branky právě fotbalista z Portugalska.

Ramsey ví, že to vůči spoluhráči nebylo zrovna ideální, a ihned po zápase se Ronaldovi omluvil. "Je to přirozený instinkt, prostě jsem chtěl, abychom za každou cenu skórovali. Člověk si v těchto chvílích neuvědomí, kdo bude zapsán jako střelec," vysvětloval Ramsey. "Splnili jsme cíl postupu ze skupiny Ligy mistrů, takže jsme šťastní, ale musíme na našem fotbalu pracovat i nadále," doplnil pak bývalý záložník Arsenalu. 

Výsledek obrázku pro ramsey juventus