Chci, abychom dominovali celých 90 minut a vyhráli, říká kouč Zbrojovky

Chci, abychom dominovali celých 90 minut a vyhráli, říká kouč Zbrojovky

Brněnské Zbrojovce se doma daří a nezměnilo se to ani pod novým trenérem Machálkem, ten při svém debutu porazil Varnsdorf 4:1 a stejným výsledkem porazilo Brno i před týdnem Vyšehrad, mezitím ale prohrálo na hřišti Viktorie Žižkov 0:1. Poslední domácí utkání odehraje Zbrojovka v pátek proti Prostějovu.

Brno nevstoupilo do sezóny zrovna ideálně, to se ale zlepšuje. Kdyby Zbrojovka bývala porazila Žižkov, nacházela by se na postupových, respektive barážových, příčkách v tabulce. To se ale může splnit, pokud Zbrojováci porazí Prostějov. Bude to s trenérem Miloslavem Machálkem, jenž nahradil Pavla Šustra a má za úkol dostat brněnský tým zpět do první ligy. 

Machálek přišel na Srbskou z Líšně. Tento brněnský tým loni vytáhl do FNL tak, že vyhrál třetí ligu MSFL. Líšeň vstoupila do sezóny z pozice nováčka velmi dobře a Brno v něm vidělo lepšího kouče než Pavla Šustra, který po roce na lavičce skončil. Proti Prostějovu bude samozřejmě favorit Zbrojovka, která se pokusí potvrdit domácí formu a soupeře porazit.

"Mužstvo soupeře znám snad tři roky, byť prošlo dílčími změnami. Prostějov podal v posledních zápasech houževnatý, poctivý výkon, nečeká nás nic snadného a hráči to dobře vědí," nechal se slyšet kouč Machálek. Ten přitom sám v Prostějově bydlí a do Brna denně dojíždí. "Abych řekl pravdu, s tím, že se na nás soupeř maximálně připraví a podá jeden ze svých nejlepších výkonů, počítáme už automaticky," pokračoval trenér Zbrojovky.

"Ale zvítězit ve dvou bezprostředně po sobě jdoucích zápasech doma je vždy složitější, takže zůstáváme maximálně obezřetní. Víme o kvalitách soupeře, ale zápas samozřejmě chceme zvládnout a zvítězit," ujišťuje Machálek brněnské fanoušky.

"Už minule se nám dařilo přenášet věci z tréninku do zápasů, to je vždycky pozitivní prvek, navíc jsem poprvé mohl být spokojený s naší hrou směrem dozadu. Hodně nám pomohl návrat Michala Šmída, soupeři jsme nedali čichnout. Nepustit soupeře na vlastní polovinu a donutit ho tím k chybám, to by mělo být naším cílem," zakončil pak šéf brněnské lavičky. Utkání na brněnské Srbské začíná v pátek v 19:00.

Související obrázek