Management Sigmy není hloupý, Olomouc pátrá po útočníkovi a líbí se jí i jihlavský Jawo

Management Sigmy není hloupý, Olomouc pátrá po útočníkovi a líbí se jí i jihlavský Jawo

V desáté Sigmě možná před sezonou nečekali, že v polovině základní části Fortuna:ligy bude jejich nejlepším střelcem sedmigólový záložník Jakub Plšek.

Tím spíš, že hanácká ofenzivní soupiska čítá jak jména jako Martin Nešpor a Jakub Yunis, tak zahraniční nováčky Pabla Gonzálese a Ismara Tandira, jenž dříve pálil za Holoubkův Ružomberok.

Úkolem pro zimní přestávku tak bude přivést alespoň ještě jednoho borce s ofenzivními úkoly. "Management není hloupý, určitě bude zimní prioritou posílit útok," citoval Deník Sport slova bývalého olomouckého fotbalisty Davida Kobylíka.

Podle zmíněného iSportu patří mezi vytipované cíle čtyřiadvacetiletý dlouhán Lamin Jawo, jenž v posledních pěti letech prošel osmi italskými kluby a od letošního roku působí v druholigové Jihlavě.

Dlouho neporažené Vysočině pomáhá při zranění nejlepšího střelce Stanislava Klobásy právě vytáhlý Gambijec, jenž dosud přetavil devět vystoupení v pět přesných zásahů.

Sympatický výkon podal svěřenec Radima Kučery také v neúspěšném osmifinále domácího poháru se Spartou.

Trenér Radoslav Látal by si navíc mohl v zimní pauze stáhnout z hostování v Pardubicích dvacetiletého mládežnického reprezentanta Pavla Zifčáka, jenž má za sebou svých prvních čtrnáct startů ve FNL. Když už nic, alespoň pro přípravu...