Vyšehrad je zajímavý klub, lidi ho mají rádi a mezi fanoušky má dobré jméno, tvrdí Švejdík

Vyšehrad je zajímavý klub, lidi ho mají rádi a mezi fanoušky má dobré jméno, tvrdí Švejdík

Brzy sedmatřicetiletý stoper Ondřej Švejdík je sice rodákem z Opavy, ale i tak se dá považovat za specialistu za hlavní město. V české metropoli už totiž prošel hned pěti kluby.

Bývalý zadák Žiliny, Mladé Boleslavi či nizozemského Groningenu odstartoval své pražské dobrodružství jako mladík v Bohemians 1905.

Do Sparty už se přesunul jako ostřílený fotbalista se zkušenostmi ze zahraničí a poté se zjevil i v kabinách Dukly, Viktorie Žižkov a Slavoje Vyšehrad, v jehož dresu nyní stále hraje druhou nejvyšší soutěž.

Jeho FC Slavoj je po čtrnácti odehraných kolech na průběžné dvanácté pozici s pětibodovým náskokem na sestupové příčky. Pokud by se soutěž čistě náhodou nepodařila udržet, Švejdíka už se to zřejmě týkat nebude - právě probíhající sezona je nejspíš na vrcholové úrovni jeho vůbec poslední...

"Vyšehrad je zajímavý klub, něco mezi druhou a třetí ligou. Lidi ho mají rádi, má mezi fanoušky dobré jméno a momentálně jsem tam a jsem zvědav, kam se to dál posune a kam se můžeme s našimi výkony dostat," uvedl na serveru ceskatelevize.cz ostřílený obránce.

Ten je nyní ve vyšehradském dresu v mnohem větší herní pohodě, než tomu bylo v minulém ročníku v žižkovských barvách. "Fotbalově už to tak ideální nebylo, zažil jsem tam spoustu hráčů i trenérů," uzavřel na portálu ceskatelevize.cz šestatřicetileý defenzivní veterán.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.