Našel jsem tu zase zdejší kabinu, srandičky, člověk se těší na každý trénink, užívá si Pudil boleslavské prostředí

Našel jsem tu zase zdejší kabinu, srandičky, člověk se těší na každý trénink, užívá si Pudil boleslavské prostředí

Dvěma tuzemskými primáty ošlehaný krajní obránce Daniel Pudil byl mimo svou rodnou zemi kvůli fotbalové profesi jedenáct let. Od letošního léta už je však díky Mladé Boleslavi opět součástí české nejvyšší soutěže.

Ta se podle jeho názoru zvedla - minimálně oproti době, kdy v ní jako mladík začínal. "Jen mi připadá, že ti kluci už nejsou tak hladoví, jako jsme byli my, když jsme chtěli odejít a dokázat sám sobě i lidem tam, že můžu hrát i někde jinde," vyprávěl v interview pro ceskatelevize.cz svěřenec kouče Jozefa Webera.

Návrat domů sice prioritou nebyl, ale nabídka z města automobilů se nakonec ukázala jako ta, která mu dávala největší smysl. "Chtěl jsem ještě zůstat venku, nějaké nabídky ze třetí a čtvrté anglické ligy jsem dostal, ale nakonec mi dala větší smysl ta, která přišla z Boleslavi," pokračoval bývalý český reprezentant, jehož slova vyšla na webu ceskatelevize.cz.

Se svým nynějším chlebodárcem je na průběžné čtvrté pozici a zřejmě se ho bude týkat boj o evropské poháry. "Boleslav má velké ambice, tak jsem se vrátil," doplnil ostřílený defenzivní hráč s minulostí v Genku, Ceseně, Watfordu a Sheffieldu Wednesday.

Tuzemská kabina ho baví, protože to v ní funguje jinak, než například na ostrovech. "Našel jsem tu zase českou kabinu, srandičky, člověk se těší na každý trénink. Já se teda těšil i v Anglii, ale tady je vždycky sranda. Je to trošku jiné než venku, nedá se to srovnávat," upozornil na stránkách ceskatelevize.cz Pudil, jenž je současně i blíž celé rodině a to i včetně babiček a dědečků. "Jsem po jedenácti letech zpátky a můžou mě vidět každý víkend na hřišti," uzavřel čtyřiatřicetiletý vítěz belgické ligy z ročníku 2010/2011, jenž dosud naskočil do čtřnácti zápasů z patnácti.