Můžou hrát Tecl, Hušbauer či Van Buren, tipuje Hejkal. V jakém hráči vidí skrytou sílou Slavie?

Můžou hrát Tecl, Hušbauer či Van Buren, tipuje Hejkal. V jakém hráči vidí skrytou sílou Slavie?

Teplický trenér Stanislav Hejkal se fanouškům Sklářů omlouval za nedávnou prohru s Dynamem. Výkon podle jeho slov nebyl hodný severočeského celku ze Stínadel. Neúspěch však vzal na sebe. "Já určuji taktiku, rozestavení, hráče. Bylo by zbabělé říkat, že za to můžou jen hráči. Já si za hráči i systémem stojím, hráčům dál věřím," pronesl na webu fkteplice.cz bývalý asistent Sparty, jemuž bude v neděli  Edenu chybět vykartovaný Jakub Řezníček. A co z jeho úst vypadlo před šestnáctým kolem dále?

O blížícím se souboji se Slavií a možných změnách v její sestavě...

"Slavie je rozjetá, bude to velmi těžké utkání. Myslím si, že tyto zápasy jsou ale o nás, jak my k tomu přistoupíme. Slavia má velmi kvalitní mužstvo, může si dovolit rotaci hráčů. Můžou se objevit hráči, kteří nehráli na Barceloně od začátku – Tecl, Hušbauer, může se tam objevit van Buren."

O tom, jak se změnila Slavia od prvního vzájemného utkání na startu ročníku...

"Tenkrát proti nám nastoupil van Buren. Od té doby vlastně přišel jen Stanciu, který se kooperoval do sestavy. Neřekl bych, že se nějak změnila. Má velmi pohyblivé strany Coufala s Bořilem. Měla problémy na stoperu, ale Takács proti Ostravě na tomto postu zahrál dobrý zápas. Má velmi rychlé hráče na pozici křídel, Masoupusta, Olayinku, dále kreativního Součka, Hušbauera. Hráči rotují uprostřed, mění si pozice. Na mysli mám hlavně Stanciua. Koho bych chtěl vyzdvihnout, to je Ševčík, je to skrytá síla Slavie. Naběhá spousty kilometrů v rychlosti, rozumí si s balonem, je kreativní, nápaditý. Je to velmi nebezpečný hráč."

O tom, že herní sebevědomí slavného "S" bude po chválách v Lize mistrů velké...

"Samozřejmě. Sehrála spoustu těžkých utkání – s Interem, Dortmundem, Barcelonou, v lize zvládá s bravurou náročné zápasy, viz. duel v Plzni. Že to nevyšlo v poháru, to se stane, jednou to přijít muselo. Dostala facku, oklepala se a jede dál. Má velmi dobře vedené mužstvo, je velmi dobře poskládané."

O tom, že proti lídrovi bude důležité neodpadnout po fyzické stránce...

"Slavia měla velký pohyb, spousty naběhaných kilometrů ve velké rychlosti. Měla obranu vytaženou na 40 metrů. Bylo to dost na riziko. Nejsem si jistý, že tento styl bude praktikovat proti nám. Spíš nám můžou být vzorcem její zápasy proti Příbrami a Baníku. Tato mužstva hrála proti Slavii velmi dobře, ale Slavia Praha má velkou kvalitu. Příbrami dala tři, Ostravě čtyři góly. Z těchto zápasů ale pro nás bude důležitý materiál, který můžeme použít v přípravě na neděli."

O možné rotaci v nekompletním kádru Sklářů...

"Na tiskové konferenci po zápase s Českými Budějovicemi jsem říkal, že bych chtěl dát prostor mladým hráčům. To stále chci, ale ti hráči musí mít kvalitu. Neznamená, že když je někdo mladý, tak je kvalitní. Máme tu Radosty, Knapíky, těm bych šanci chtěl dát a dám, otázka je, kdy to bude. Druhá věc je, že musíme dát dohromady bolístky z minulého zápasu. Střídat chtěl Shejbal, Vondrášek, Kučera má teplotu a netrénuje."