Těžká situace Kadlece? Ve Spartě musí být všichni trpěliví, útočník ví, že cesta bude ještě dlouhá

Těžká situace Kadlece? Ve Spartě musí být všichni trpěliví, útočník ví, že cesta bude ještě dlouhá

Sedmadvacetiletý letenský smolař Václav Kadlec se stále zotavuje z letní transplantace kolenní chrupavky a tím, kdo je mu nyní velmi často po ruce, je kondiční kouč Sparty Tomáš Malý. Ten se nechal slyšet, že pakliže návrat do soutěžních bojů klapne, stane se tak až v průběhu či závěru jarní části Fortuna:ligy.

Jedná se o nejsložitější případ, který ho v jeho kariéře potkal? "Je to hodně specifická věc. Poraněné křížové vazy a menisky se bohužel ve fotbale vyskytují běžně, transplantace chrupavky je ale poměrně vzácná věc. O to víc jsme museli všechno konzultovat, promyslet a důkladně zvážit. Ve Spartě máme třicet bodů, které je třeba splnit před návratem hráče do tréninku s prvním týmem. Tohle je pro nás nové, ale svým způsobem to považujeme za velkou výzvu, profesně nás to obohacuje. Vaškovo koleno je opotřebované, projevuje se faktor amortizace. Vašek ho musí posílit, ale ne příliš osvalit. Potřebujeme tento segment hlavně zpevnit. A doufat, že to vydrží. Snad bude mít tohle všechno dobrý konec. Otok byla informace těla. Je velký rozdíl, když jdete do herního kontaktu. Mění se zatížení kolena i specifika pohybu, svou roli hraje i faktor únavy. Koleno pak může reagovat tak, jak si sami nepředstavujete. Když se Vašek připravuje individuálně, tak je všechno v kontrolovaných podmínkách. Snad to dobře dopadne," přál si na stránkách Deníku Sport spolupracovník Václava Jílka.

V jakém stavu se nachází bývalý útočník Eintrachtu Frankfurt či Midtjyllandu na startu listopadu 2019? "Je to běh na dlouhou trať. Cíl je jasný, chceme Vaška vrátit do tréninku. Pokud bude tělo dobře reagovat, můžeme postupně zvyšovat zátěž a dostat ho zpátky do zápasů. Teď se připravuje individuálně, transplantace chrupavky představuje velký zásah do těla," uvedl v interview pro iSport.cz člen realizačního týmu nejslavnější tuzemské značky, k níž se připojil na přelomu let 2011 a 2012.

V kabině Sparty teď vládne český hip hop, který pouštím více méně já, hlásí Kadlec. Kdo patří k jeho favoritům?

Jaký je tedy aktuální program vítěze české ligy z ročníku 2009/2010? "V téhle době využíváme i zázemí mimo Spartu. Vašek chodí na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, má tam k dispozici antigravitační běhátko. Už absolvoval sedmnáct jednotek. Zatím běhá lineárně, jeho koleno zvládne osmdesát procent běžného zatížení tělesné váhy. Důležitá je tolerance segmentu chrupavky. Zatížení postupně zvyšujeme, ale musíme být všichni trpěliví. Vašek ví, že ta cesta bude dlouhá. Všechno musíme konzultovat s lékaři a fyzioterapeuty, Vašek mimo jiné spolupracuje i s fyzioterapeutem národního týmu Martinem Janouškem. Snažíme se dostat ucelený balík informací, aby to co nejlépe fungovalo," ozřejmil čtyřicetiletý Malý, jehož slova si lze přečíst na serveru isport.blesk.cz.

A co odhad termínu návratu na trávník? Na nejbližší měsíce to ještě nevypadá. "Nemáme to přesně narýsované, to se ani nedá. Počítáme, že bychom začátkem jara zkusili změny směru, náběhové a akcelerační věci. Pokud bude odezva těla dobrá, můžeme to posouvat dál. Potřebujeme, aby nám Vaškovo tělo a příroda pomohly. Všichni na Spartě bychom si přáli, aby koleno vydrželo a on nám pomohl na hřišti. V tuhle chvíli ale nemůže nikdo ze sta procent predikovat, co se stane. Není moc fotbalistů, kteří by po takovém zásahu do kolena zvládali profesionální kariéru. Já věřím, že budeme úspěšní," doplnil Sportem citovaný odborník.

Samotné ofenzivní tykadlo z Generali arény, které za poslední rok a půl odehrálo za svůj klub jen tři soutěžní duely, je stále optimistou a nic nevzdává. "Myšlenky na konec někdy mám. Ale určitě to nechci zabalit, budu bojovat. Fotbal mám rád, bylo by zbytečné to takhle brzo balit. Dokud bude nějaké východisko, nepřestanu bojovat," zakončil dlouho stojící svěřenec Václava Jílka, pod nímž zatím neodehrál ani minutu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.