Plzeň proti si zastřílela proti oslabenému Liberci, Slavia doma uspěla s Teplicemi

Šlágr kola skončil smírem. Jablonec se Spartou si po remíze 2:2 rozdělili po bodu.
Druhý hrací den načaly zápas Zlínu s Olomoucí a Příbrami s Opavou. V obou zápasech se dlouho čekalo na gól, na rozdíl od fanoušků v Příbrami se toho ti ve Zlíně dočkali, i když až v 88. minutě. Zápas rozhodl gólem Kolář.
Fotbalisté Baníku se oklepali z vysoké porážky s lídrem tabulky, když před domácím publikem přejeli Karvinou. Úspěšný obrat mají za sebou hráči Mladé Boleslavi, kteří dali 2:1 Bohemians 1905.

Na hlavní tahák kola se pojďme podívat do Jablonce, kde domácí tým hostil na Střelnici pražskou Spartu. Hosté se dostali rychle do dvougólového vedení, když se trefil ve 4. minutě Kozák a v 17. Frýdek. Domácí dokázali odpovědět hned po přestávce. Petr Rada bravůrně vystřídal, jelikož se trefili oba hráči, kteří vstoupili hned do začátku druhé půle. Ve 47. minutě se trefil Matoušek a v 74. Chramosta. Na konci bylo ještě rušno, protože domácí dostali míč do branky. Gólová situace nakonec nebyla uznána kvůli ofsidu.

Zlín přivítal Olomouc a gólové hody to opravdu nebyly, sucho na střelecké listine zahnal Kolář až v 88. minutě, a tak 3 body zůstaly u ševců.

V Příbrami hostili tým z Opavy, tady se ovšem diváci gólu nedočkali a tak si oba týmy rozdělily po bodu.

Mladá Boleslav pokračuje v dobývání předních příček tabulky, které by jí zajistily vstup do evropských pohárů. Zápas s Bohemkou pro ni však nezačal dobře, když se už v dvanácté minutě prosadil Bartek, nicméně po změně stran přišel nový impuls a s ním i blesková otočka na 2:1. Klokani tak potvrdili svou špatnou venkovní formu, která čítá už pátou porážku v řadě.

Baník opět prokázal, že také patří mezi ta mužstva, která se naplno snaží využít výhody domácího prostředí. Zápas s Karvinou měl poměrně jasný průběh, jenž korunovaly tři branky, všechny do sítě hostí. Svěřenci trenéra Straky nebodovali již v pěti utkáních po sobě. V žádném z nich navíc nedali ani gól.

Západočeská Plzeň přivítala na své půdě Liberec, který se dostal již v desáté minutě do vedení zásluhou Baluty. O necelou čtvrthodinu později srovnal Procházka a nasměroval domácí k obratu, kterému notně pomohlo i vyloučení autora jediné trefy Slovanu. Do konce první se střelecky prosadil ještě Hořava a po změně stran přidali branky i Krmenčík s Hlouškem.

České Budějovice doma dávají body jen nerady, o čemž se přesvědčilo i Slovácko. V prvním poločase se střelecky prosadil Havel a v tom druhém zvýšil náskok Sivok. Hosté se na odpor nezmohli, a tak duel skončil vítězstvím 2:0 pro domácí.

Pražská Slavia doma udržela náskok, který si v minulých kolech vypracovala. Proti Teplicím se první prosadil kapitán Tomáš Souček z pokutového kopu. Sešívaným se dlouho nedařilo přidat další trefu, která by náskok pojistila. Až v samotném závěru přesně mířili Ševčík a Kúdela.

FORTUNA:LIGA, 16. kolo:

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 2:1 (0:1)
Branky: 49. Mešanović (Ladra), 51. Budínský (Ladra) – 12. Bartek (Vodháněl)
Karty:   89. Tatajev (MBL) – 75. Ugwu (BOH)  90+3. Ugwu (BOH)
FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma (82. Křapka), Tatajev, Pudil, Fulnek – Bucha (76. Jiří Klíma), Budínský, Hubínek (C), Ladra – Komličenko, Mešanović (87. Auer)
Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bederka, Krch, Pokorný – Bartek, Hůlka, Jindřišek (C) (80. Keita), Podaný – M. Havel, Nečas (63. Ugwu), Vodháněl (63. Vaníček)
Rozhodčí: Emanuel Marek – Jan Paták, Petr Caletka

FC Baník Ostrava – MFK Karviná 3:0 (1:0)
Branky: 26. J. Pokorný (Fleišman), 67. Fleišman, 88. J. Pokorný (R. Hrubý)
Karty:   62. R. Hrubý (OVA), 90. J. Pokorný (OVA) – 25. Kouřil (KAR), 66. Dreksa (KAR)
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, J. Pokorný, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (50. Holzer), Jánoš, R. Hrubý, Kuzmanović (89. Procházka) – Diop, Smola (29. Granečný)
MFK Karviná: Pastornický – Krivák, Kouřil (36. Dreksa), Rundić (C), Ndefe – Smrž – Lingr, Janečka, Bukata, Galuška (72. V. Vukadinović) – Petráň (55. Ba Loua)
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Dresler

Zlín - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branky: 88. Kolář
Zlín: Rakovan - Cedidla, Buchta, Kolář - Bartošák, Podio, Folprecht, Matějov - Chanturishvili, Wágner, Poznar
Sigma Olomouc: Buchta - Hála, Zima, Beneš, Jemelka - Zmrzlý, Gonzalez, Houska, Plšek, Falta - Yunis
Rozhodčí: Orel P.

Příbram - Opava 0:0
Přibram: Kočí - Tregler, Šimek, Kodr, Nový - Zeman, Rezek, Drame, Alvir - Polidar - Škoda
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Helebrand, Žídek - Sus, Zavadil, Šulc, Řezníček, Mondek - Dedič
Rozhodčí: Rejžek P.

Jablonec - Sparta 2:2 (0:2)
Branky: 47. Matoušek, 74. Chramosta - 4. Kozák, 17.Frýdek
Jablonec: Hrubý - Krob, Břečka, Jugas, Holík - Považanec - Sýkora, Pilík, Kratochvíl, Jovovič - Doležal
Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek - Vindheim, Hašek, Trávník, Krejčí, Hložek, Kozák
Rozhodčí: Královec P.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 4:1 (2:1)
Branky: 22. Procházka, 44. Hořava, 52. Krmenčík, 90. Hloušek - 10. Baluta. Rozhodčí: Proske - Hock, Melichar - Orel (video). ČK: 30. Baluta (Liberec). ŽK: Hubník, Hejda - Oscar, Baluta. Diváci: 7463.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Kalvach, Procházka - Kayamba, Hořava (79. Janošek), Hloušek (90. Kovařík) - Krmenčík (89. Chorý). Trenér: Vrba.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš - Oscar (58. Breite), Mara - Malinský (71. Pešek), Baluta, Potočný - Musa (84. Alibekov). Trenér: Hoftych.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branka: 29. Havel, 55. Sivok. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Sivok, Ledecký, Schranz (všichni Č. Budějovice). Diváci: 3266.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Schranz, Javorek, Brandner (76. Čavoš), Havelka (89. Kladrubský), Mršič - Ledecký (84. Táborský). Trenér: Horejš.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (74. Dvořák) - Petržela (86. Juroška), Havlík, Daníček (82. Helebrand), Kalabiška - Šasinka, Navrátil. Trenér: Svědík.

Slavia Praha - FK Teplice 3:0 (1:0)
Branky: 29. z pen. Souček, 89. Ševčík, 90.+2 Kúdela. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Vlček - Franěk (video). ŽK: Hilál - J. Mareš, Shejbal, Paradin. Diváci: 16 271.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil - Souček - Masopust (75. Ševčík), Stanciu (83. Traoré), Hušbauer, Olayinka - Hilál (62. Milan Škoda). Trenér: Trpišovský.
Teplice: Grigar - Paradin, Čmovš, Shejbal - Vondrášek, Kodeš (69. Kučera), P. Mareš, Žitný, Hyčka (87. Knapík) - Vyhnal (69. Nazarov), J. Mareš. Trenér: Hejkal.