Brémy nevyzrály na lídra Bundesligy, Leverkusen uspěl s Wolfsburgem

Překvapení se nekonalo v Allianz Areně. Bayern Mnichov aktuálně bez trenéra porazil Dortmund v "Der Klassiker" rozdílem třídy.
Velmi napínavý boj přinesla předehrávka 11. kola nejvyšší německé soutěže. Hoffenheimu se v ní podařilo otočit utkání na poslední možnou chvíli a díky tomu se stále drží v popředí tabulky.
Další hrací den nabídl hned 4 utkání. V čele stál zápas Herthy s Lipskem a Schalke s Düsseldorfem.

V Mnichově se schylovalo k velké bitvě. Ovšem pomsta, o které před zápasem mluvil Jadon Sancho, se nekonala. Už v 17. minutě otevřel skóre po centru Pavarda Lewandowski, který se tak v letošní sezoně zapsal na střeleckou listinu v každém zápase, do kterého nastoupil. Ve druhé půli hned po přestávce navýšil na 2:0 Gnabry. Na konci ještě pečetil výsledek druhým gólem Lewandowski. Následně si ještě srazil míč do vlastní brány Hummels. Dortmund tak odjížděl domů s prázdnou a 4 gólovým přídělem.

V Berlíně čekala dívaky zajímavá podívaná, která nabídla hned 6 branek. Domácí Hertha přivítala RB Lipsko. Už v první půlce se trefily oba týmu. Skóre otevřel ve 32. minutě Mittelstadt, na kterého zareagoval za 6 minut z penalty Werner. Poločas ukončil vedoucí brankou Sabitzer. Na konci zápasu zpečetili výhru brankami ještě Kampl a svou druhou v zápase zaznamenal Werner. Domácí už se jen díky Selkemu zmohli na zkorigování skóre na konečných 2:4.

V Gelsenkirchenu se utkali týmy Schalke a Dusseldorfu. Domácí třikrát v zápase vedli, ale hosté dokázali pokaždé odpovědět zásluhou Henningse, který si tak připsal hat-trick. Oba celky si tak body rozdělily.

Kolín nad Rýnem bojuje o udržení, a tak potřebuje body jako sůl. Do utkání s favorizovaným Hoffenheimem nevstoupil vůbec špatně, do poločasu vedl ještě 1:0, ale po změně stran soupeři dovolil, aby se dostal do svojí hry. Nejprve přišlo vyrovnaní a pak v osmé minutě nastavení i pokutový kop, který proměnil Locadia.

Brémy zavítaly na horkou půdu aktuálního lídra Bundesligy a jasně se přesvědčily, proč právě tento klub celé soutěži zrovna vládne. Po prvním poločase vedl Mönchengladbach zásluhou Bensebainiho a Herrmanna. Druhý jmenovaný se střelecky prosadil i po změně stran, proto čestná branka Bittencourtera v samotném závěru již na výsledku nezměnila. Leverkusen dokázal vyloupit Wolfsburg díky brankám Bellarabiho a Paulinha.

Bundesliga, 11. kolo:

Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 1:2 (34. Cordoba - 48. Adamyan, 90.+8 Locadia z pen.)
Hertha - Lipsko 2:4 (32. Mittelstadt, 90+2 Selke - 38. a 90+1. Werner, 45+1 Sabitzer, 86.Kampl)
Schalke - Düsseldorf 3:3 (33. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar - 62.(pen) a 74. a 85. Hennings)
Mohuč - Union Berlín 2:3 (81. Onisiwo, 90+4 Brosinski - 30. Ingvartsen, 45+3. a 51. Andersson)
Padderborn - Augsburg 0:1 (41. Max)
Bayern - Dortmund 4:0 (17. a 76. Lewandowski, 47. Gnabry, 80.Hummels(vl.))
Mönchengladbach - Brémy 3:1 (20. Bensebaini, 22. a 59. Herrmann - 90.+4 Bittencourt)
Wolfsburg - Leverkusen 0:2 (25. Bellarabi, 90.+6 Paulinho)
Freiburg - Frankfurt 1:0 (77. Petersen)