Juventus ustál nájezd AC Milán díky Dybalovi, Římané padli v Parmě

Utkání Brescii a Turína FC nabídlo spoustu zajímavých okamžiků. Těmi nejdůležitějšími byly dvě žluté karty adresované českému obránci Matějů, který tak svůj tým oslabil už v prvním poločase, když dostal žlutou kartu za ruku a následně za podražení. Ještě před tím ale proměnil dvě penalty Belotti, a tak šel turínský celek do druhého poločasu nejen s početní, ale i výsledkovou výhodou. Ve druhé půli přidal 2 góly ještě Berenguer.

Inter hostil na San Siru Veronu. Hosté se jako první ujali vedení a to už v 19. minutě zásluhou Verry. Ale domácí klub dvěma góly během 8 minut strhnul výsledek na svou stranu. Získal 3 body a posunul se v tabulce na první místo před Juventus

Utkání Sassuola s Bolognou přineslo spoustu faulů a také spoustu žlutých karet. Trestáni byli zejména hráči druhého zmíněného celku, kteří se prali o výsledek, ale úspěšnou cestu ke kýženému obratu nemohli najít. Domácí mužstvo vedlo nejprve 2:0 a pak 3:1. Tento stav se pak ukázal jako výsledný.

Divokou přestřelku nabídl duel Fiorentiny s Cagliary. Domácí nakonec uspěli 5:2, když se mezi střelce zapsal i belgický reprezentant Nainggolan. Jen o jednu branku méně nabídla konfrontace Lazia s Lecce. Řím nečekaně padl na půdě Parmy a na mále měl i Juventus. Starou dámu spasil proti AC Milán až ve druhém poločase Dybala.

Serie A, 12. kolo:

Sassuolo - Bologna 3:1 (34. a 75. Caputo, 68. Boga - 70. Orsolini)
Brescia - Turín FC 0:4 (17. Belotti(pen), 26. Belotti(pen), 75. Berenguer, 81. Berenguer)
Inter - Verona 2:1 (65. Vecino, 83. Barella)
Cagliari - Fiorentina 5:2 (17. Rog, 26. Pisacane, 34. Simeone, 54. Joao Pedro, 65. Nainggolan - 75. a 87. Vlahovič)
Lazio - Lecce 4:2 (30. a 80. Correa, 62. Milinkovič-Savič, 77. Immobile z pen. - 40. Lapadula, 85. La Mantia)
Sampdoria - Atalanta 0:0
Udine - SPAL 0:0
Parma - AS Řím 2:0 (68. Sprocati, 90+3. Cornelius)
Juventus - AC Milán 1:0 (77. Dybala)