Weber po Bohemians: Možná se zdálo, že máme utkání pod kontrolou, tak to nebylo

V 16. kole se proti sobě postavily týmy Mladé Boleslavi a Bohemians Praha. V první půli šli hosté do vedení, ovšem po smršti dvou gólu během dvou minut dokázali mladoboleslavští skóre otočit. Trenér domácích Weber kvitoval kvalitu hostí, kvůli kterým byla výhra dosti ubojovaná.

„Možná to vypadalo, že máme utkání pod kontrolou, ale tak to nebylo." I tak by se dalo shrnout pár slovy od trenéra Webera utkání na půdě Mladé Boleslavi. V rámci 16. kole přijeli bojovat o body pražští Bohemians, a to doslova.

Jak umí být hosté produktivní ukázal ve 12. minutě Bartek, který se trefil z první nebezpečné akce hostí. „Nechali jsme se ztrestat ze snad první akce ve vápně gólem." Bědoval po zápase Weber.

„O poločase jsme si něco řekli, museli jsme zejména zrychlit hru po stranách. Povedlo se nám to otočit, zase během dvou minut jako v Olomouci". Pochvaloval si otočku domácích jejich trenér. Když se ve 49. minutě trefil Muris Mešanović a hned v zápětí Budínský.

Po zvratu v druhé půli se očekávalo otevření obrany od hostí, což nepřišlo a všiml si toho i domácí lodivod, který ocenil trpělivost hostí. „To, co jsem na záčátku tvrdil, za tím si stojím. Řada mančaftů v lize by se otevřela a chodili by jsme do brejků. Ale Bohemka ne, ta i v tom stavu 2:1 trpělivě čekala na šanci."

V závěru ještě Boleslav ustála velkou šanci Havla a tak si připsala 3 body. V tabulce se posunula před Jablonec, který má zápas k dobru. Naopak Klokani vyšli na prázdno a stále se nachází ve skupině o udržení. V příštím kole zajíždí Boleslavští na půdu poslední Opavy. Bohemians přivítají společníka ze skupiny o udržení Příbram.