Jurgen Klopp: Musíme být odvážní, i lidi co prodávají hot dogy musí být v nejlepší formě

Jurgen Klopp: Musíme být odvážní, i lidi co prodávají hot dogy musí být v nejlepší formě

Šlágr kola se chystá na Anfield Road, když domácí Liverpool přivítá mistry z Manchesteru. Aktuálně má tým Jurgena Kloppa náskok 6 bodů na tým jeho kolegy Guardioly. V neděli se tak sehraje zápas o pomyslných "6 bodů", které dost možná zamíchají s kartami o titul.

Celý Liverpool netrpělivě očekává neděli, kdy na Anfield přijede jejich největší rival v boji o anglický titul: Manchester City. Trenér domácích moc dobře ví, že jeho týmu bleděmodří nedají nic zadarmo. Vždyť právě tým Pepa Guardioly byl ten, který jim jako poslední dokázal uštědřit porážku v domácí soutěži.„Bude to dobrý zápas, nejsem si jistý jestli jen z pohledu taktiky trenérů, nebo i z pohledu fanouška." Odkazuje na možnou svázanost hráčů taktikou Klopp.

„Musíme hrát to naše nejlepší a každý na stadionu musí být v nejlepší formě. Lidé, co prodávají hot dogy musí být v nejlepší formě. Každý tam musí být a cítit tu atmosféru." Těší se Klopp na šlágr kola.

Ostřílený německý kouč, který má zkušenosti nejen z Premier League a Bundesligy ví, že holá ofenziva proti anglickému mistrovi nebude stačit. „Nemůžeme být jen ofensivní a čekat co se stane, proti Man City musíme být odvážní, i kdybysme chtěli uhrát jen bod." Proti týmu z Anfield Road svědčí i statistika, jejich nedělního soka nedokázali porazit poslední 3 utkání, když ten úplně poslední prohrál na penalty ve Wembley. Předešlý pohrál na Etihad stadium a doma remizoval.

Hostům ovšem budou chybět členové základní soustavy. Jistí jsou zranění David Silva s Edersonem, s otazníkem Rodri, Který se po zranění vrací. Dlouhodobě neschopní jsou Leroy Sane a Aymeric Laporte, kteří mají problémy s kolenem a jejich rekonvalescence zabere delší dobu. Liverpoolu na druhé straně nepomůže Joel Matip, kterého trápí stejný problém.

Výkop je ve 17 hodin a 30 minut. Zápas můžete sledovat na stanici premier sport.