Je možné, že už nenastoupí, tvrdí o Xhakovi Emery

Je možné, že už nenastoupí, tvrdí o Xhakovi Emery

Když 27.10 opouštěl kapitán Arsenalu hřiště, snesla se na něj salva nadávek. Na oplátku poslal fanoušky Gunners "někam". Odmítl se omluvit a svoji reakci odůvodnil nenávistnými komentáři jak ke svojí osobě, tak ke své rodině. Na otázku, jestli bude ještě vůbec hrát za Londýnský tým, ovšem jeho trenér nezná odpověď.

Byly toho plné média. Kolem bývalého kapítána Arsenalu Granita Xhaku bylo v poslední době rušno. Po svém vystřídání se ozvalo hlasité bučení, reakce? F**k off! Poslání k šípku. Švýcar se odmítl omluvit se slovy, že fanoušci Arsenalu v poslední době útočili nejen na něj, ale i na jeho rodinu. K aktuální situaci se vyjádřil i trenér, Unai Emery.

„Zatím ne." Reagoval španělský kouč na otázku, zda bude připraven na další zápas proti Leicesteru.

„Mluvil jsem s ním v úterý o tom, jak se cítí. Pracuje a trénuje dobře, ale řekl mi, že se momentálně necítí na to, aby hrál. Takže budeme čekat." 

Když padla otázka, jestli bude ještě hrát za Gunners, Emery odpověděl: „Jako trenér mám zodpovědnost za tým. Potřebujeme hráče, jako je Xhaka. Ale samozřejmě nevím, jestli ještě bude hrát. Nevím jestli je ještě schopen ve své mysli najít vůli nám pomoci a rvát se za Arsenal. Případně by byl jeho odchod jediným východiskem, to ovšem ukáže čas."

Xhakův momentální zaměstnavatel se údájně pokusí švýcarského středopolaře prodat už v lednovém přestupovém období, aby se vyhnul problému delšího trvání. Emery ale mlžil. „Ano, ptal jsem se vedení. Klub zná hráčovo rozhodnutí a zároveň i moje, které jsem doplnil o nějaké nápady s důsledky." zavřel Emery.

Arsenal v dalším, 12. kole hostuje na hřišti ve formě hrajícího Leicesteru, který vyhrál poslední 4 utkání se skóre 16:2. Naposledy prohrál na Anfieldu s Liverpoolem, který skóre překlopil na svou stranu až v 95. minutě díky proměněné penaltě Milnera.