Vrba cítil sílu oslabeného Liberce: Mohlo to být ještě pěkné drama, ale Hruška nás podržel

Vrba cítil sílu oslabeného Liberce: Mohlo to být ještě pěkné drama, ale Hruška nás podržel

Mrazivé nedělní odpoledne nabídlo v Doosan Areně kupodivu pořádné horko. Liberec se dostal velmi brzy do vedení, ale Plzeň nakonec dokázala nepříznivý stav otočit. Stalo se tak i po sporném momentu v prvním poločase, kdy sudí Proske poslal předčasně do sprch Balutu a na druhé straně nevyloučil Hubníka.

Však se také kouč domácího výběru Pavel Vrba u postranní čáry několikrát rozčiloval, neboť s výkonem svých svěřenců nebyl příliš spokojený. „Jsem rád, že jsme to nakonec dokázali otočit. Zápas se výsledkově nevyvíjel dobře, i když nám vyšel začátek utkání. Měli jsme asi tři situace, kdy jsme mohli jít do vedení my, bohužel soupeř z tečované standardní situace dal gól po první střele na bránu,“ připustil kouč Viktoriánů na pozápasové tiskové konferenci.

Plzeň nakonec vyhrála 4:1, ale Liberec i v deseti kousal. I proto si nakonec Vrba pochvaloval výsledek a zisk tří bodů. „Naštěstí se nám podařilo do poločasu otočit výsledek na naši stranu. Asi rozhodující branka byla ta třetí, i když jsme ztratili balon deset minut před koncem a soupeř šel sám na gólmana a mohl snížit na 2:3,“ poukázal na moment, který mohl ještě výsledkem hodně zamávat.

„Kdyby Liberec dal branku, tak to mohlo být ještě hodně dramatické. Naštěstí se to nestalo. Podržel nás Aleš hruška a výsledek jsme v závěru pojistili,“ pochválil svou brankářkou jedničku a z jeho slov bylo patrné, že si oddechl po čtvrté trefě, kterou obstaral bývalý reprezentační obránce Adam Hloušek.