Liverpool ve šlágru udolal Citizens, hosté si stěžují na Olivera

Liverpool ve šlágru kola i podzimní části Premier League porazil doma Manchester City v poměru 3:1 a zvýšil svůj náskok v čele už na osm bodů. O osudu utkání rozhodl úvod střetnutí a jedna velmi zapeklitá situace.

Šlágr 12. kola a dost možná i celé podzimní části letošní sezóny Premier League nabídl strhující podívanou, kterou dle hostujícího týmu výrazně ovlivnil i arbitr Michael Oliver.

Už v šesté minutě totiž rukou v pokutovém území zahrál Trent Alexander-Arnold, jenže vzápětí přišel protiútok, po kterém míč do sítě parádně napálil Fabinho. Oliver se poradil s videem, penaltu ale nenařídil a do vedení se tak dostal Liverpool.

O sedm minut později poslal nádherný centr do pokutového území Robertson, Fernandinho na míč nedosáhl a Mo Salah hlavičkou podruhé překonal gólmana Brava.

Poté útočili především hosté, Angelino svou střelou olízl levou tyč, dvakrát poté neuspěl Agüero, který tak potvrdil své prokletí na Anfield Road.

Na konci první půle mohl definitivně rozhodnout Salah, jeho technický pokus tentokrát Bravo vykryl. Jenže hned v úvodu druhé půle zachyboval, když podskočil centr Hendersona a na hlavičku Maného dosáhnout nedokázal.

Snížit mohl Sterling, fantasticky zasáhl ležící Lovren. Následně se ale hosté dočkali, snížit přesnou ranou k levé tyči dokázal Bernardo Silva. Prosadit se poté chtěl i střídající Gabriel Jesus, hosté poté chtěli i penaltu. Ani tentokrát se ale nedočkali a v Liverpoolu tak padli poměrem 3:1.

To znamená, že Liverpool má v čele již osmibodový náskok na Chelsea a Leicester a dokonce devítibodový na úřadujícího mistra.

Liverpool - Manchester City 3:1 (2:0)

Branky: 6. Fabinho, 13. M. Salah (Robertson), 51. Mané (J. Henderson) – 78. B. Silva

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (61. Milner), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah (87. Joe Gomez), Firmino (79. Oxlade-Chamberlain), Mané.

Manchester City: Bravo – Walker, Stones, Fernandinho (C), Angeliño – De Bruyne, Rodri, Gündoğan – B. Silva, Agüero (71. Jesus), Sterling.