Trpišovský pozoruje na Stanciuovi neklid: Jsem stoprocentně přesvědčen, že na jaře bude o 50 procent lepší než teď

Trpišovský pozoruje na Stanciuovi neklid:  Jsem stoprocentně přesvědčen, že na jaře bude o 50 procent lepší než teď

Šestadvacetiletý rumunský reprezentant Nicolae Stanciu je součástí rozjeté slávistické družiny již od července. Zatím mu to však na vršovické půdě příliš nestřílí...

A to i přesto, že odehrál za Slavii ve Fortuna:lize již čtrnáct zápasů, s tím, že desetkrát figuroval v základu a na hřištích strávil celkem 883 minut čistého času. 55 minut navíc přidal v MOL Cupu a dakšácg 493 minut na půdě ostře sledované Ligy mistrů.

Jednadvacet vystoupení však dosud přetavil jen ve dva přesné zásahy do sítě Českých Budějovic a Teplic. Sešívaná obec možná čekala od bývalého sparťana s minulostí v Anderlechtu, FCSB nebo Al Ahli ještě o něco více...

Co si o tom myslí Jindřich Trpišovský? Ten to stále obhajuje adaptací na nový herní styl a jiné prostory, s tím, že do budoucna je poměrně optimistou a věští, že v jarní části bude o dalších padesát procent lepší, než je tomu nyní.

"Vyměnil kopačky za jinou firmu. Gólů by měl dávat víc, i na pozici, na které hraje," začal své povídání šéf slávistické lavičky, který však pro něj má pochopení a hůl nad ním určitě neláme.

"Na jeho obhajobu, nutíme ho hrát něco, na co není zvyklý. U nás se pohybuje hodně z hloubky, navíc je tady stále jen tři měsíce. Jsem stoprocentně přesvědčený, že na jaře bude o padesát procent lepší než teď. On je jedním z nejběhavějších na hřišti, dostává se do jiných prostorů než byl zvyklý, hodně zakládá protiútoky. Vidím u něj neklid v zakončení, protože ví, že góly nedává, v tréninku ty situace naprosto neomylně proměňuje. Až dá gól, prolomí to. Někdy střílí ze zbytečně velké dálky, celkově ale mění svůj styl, často ho vidím vydýchávat, není na to zatím zvyklý a stále se s tím sžívá. Nechme mu půl roku, jsem přesvědčený o tom, že bude skvělý. Osvojil si hodně věcí, je to jen o nějakém klidu, který musí získat," uzavřel třiačtyřicetiletý šéf Hušbauera, Součka, Ševčíka a spol.

Ještě do konce kalendářního roku 2019 se může Stanciu ukázat v kláních proti Sigmě, Interu, Karviné, Liberci, Dortmundu a Českým Budějovicím, na které narazí slavné "S" přesně deset dní před Śtědrým dnem.