Za postupem jdoucí béčko Sparty nebojovalo, jak mělo a mohlo děkovat jen Váchovi s Julišem

Za postupem jdoucí béčko Sparty nebojovalo, jak mělo a mohlo děkovat jen Váchovi s Julišem

Sparťanská rezerva si v předposledním podzimním vystoupení v ČFL poradila s Admirou Praha, kterou na její kobyliské půdě přetlačila po výsledku 2:1.

Ambiciózní strahovské béčko nejslavnější tuzemské značky ták stále drží krok s vedoucím celkem soutěže Masem Táborsko, na které ztrácí po desáté výhře v ročníku jen tři body.

Soupeři, v jehož trikotu nastoupili i dva zaměstnanci Sparty, a sice kusod áčka Tomáš Majer a manažer ticketingu Jan Martinic, zasadil dvě rozhodující rány (tu druhou po střele kapitána Lukáše Váchy) útočník Jílkova výběru Lukáš Juliš.

Čtyřiadvacetiletý útočník, jenž letos za sparťanské áčko naskočil do dvou ligových a jednoho duelu domácího poháru, má v Generali aréně velkou konkurenci a tu a tam béčku pomáhá.

Hlavní trenér Václav Kotel ovšem příliš spokojený nebyl. "Utkání proti Admiře nás může těšit jen a pouze zisk tří bodů, protože jsme se nedokázali vyrovnat s nadstandartním důrazem a nasazením soupeře. My jsme šli do zápasu s tím, že chceme hrát fotbal a soupeř bojovat. S tím jsme měli problémy, protože jestli se soupeři nevyrovnáte bojovností, těžko ho přehrajete fotbalovostí na těžkém terénu, který na Admiře byl. Fotbalově se nám nedařilo," přiznal na webu sparta.cz Kotal.

Jeho svěřenci uzavírají letošní podzim v neděli na domácím Strahově a sice proti dalšímu pražskému souboru Loko Vltavín, který vede Martin Frýdek starší.

ČFL:

FK Admira Praha – AC Sparta Praha B 1:2 (1:1)
Branky: 28. Mošna – 29. a 54. Juliš. ŽK: Herc, Martinic, Mošna, Vosický, Eliáš – Talovierov, Juliš. Rozhodčí: Nenadál – Dujsík, Arnošt, Židík. Počet diváků: 525 diváků.

Admira: Jungr – Herc, Hudec (46. Eliáš), Fric, Martinic (79. Čížek), Čácha (60. Douděra), Mošna, Vosický, Majer (60. Štefan), Radimský (73. Pavlata), Horák.

Sparta: Čtvrtečka – Gabriel, Piško, Talovierov, Dudl, Vácha (90. Hucek), Patrák (87. Ambler), Šimáček (77. Burda), Mareček, Juliš, Horák.