Doležal je pohyblivější, dokáže hrát na větším prostoru a odvést víc práce bez míče než Kozák, míní Šilhavého asistent

Doležal je pohyblivější, dokáže hrát na větším prostoru a odvést víc práce bez míče než Kozák, míní Šilhavého asistent

Trenérský štáb českého národního mužstva donominoval do reprezentace trio Lukáš Kalvach, Petr Ševčík a Martin Doležal, jenž byl mezi útočníky mimo jiné upřednostněn i před nejlepším střelcem Sparty Liborem Kozákem.

Při absenci Patrika Schicka sice budou první volbou Michael Krmenčík nebo Zdeněk Ondrášek, ovšem kdo ví, třeba dojde i na svěřence Petra Rady. Co rozhodlo právě pro ofenzivního bijce ze severočeské Střelnice?

"S Kozákem hrají na stejné pozici, ale typologicky jsou trošku jiní. Pro Martina rozhodla právě ta jeho typologie. Byli jsme se podívat v sobotu v Jablonci na utkání se Spartou a rozhodli se pro Martina," citoval web iSport.cz slova reprezentačního asistenta Jiřího Chytrého.

Co oba zkušené snajpry odlišuje? "Když to řeknu jednoduše, oba umí dát branku, ale Martin Doležal je pohyblivější, dokáže hrát na větším prostoru a odvést víc práce pro tým bez míče, než Libor," doplnil na stránkách Deníku Sport, jenž už Jaroslava Šilhavého doprovázel v Liberci, Jablonci, Dukle i na Slavii.

Třicetiletý Kozák se během šestnácti ligových startů za Spartu gólově prosadil sedmkrát a potřeboval na to 1114 minut odehraného času. Další tři trefy pak bývalý hráč Lazia a Aston Villy přidal ve dvou utkáních MOL Cupu. O rok mladší Doležal byl v základu ve všech šestnácti podzimních zápasech a během 1411 poskytnutých minut udeřil šestkrát. Jednou se pak prosadil během dvou startů v domácím poháru.