Nechtěl bych přijít do anglické ligy a pak jen vysedávat na lavičce mezi náhradníky, ujistil Král

Nechtěl bych přijít do anglické ligy a pak jen vysedávat na lavičce mezi náhradníky, ujistil Král

Jednadvacetiletý rodák z Košic Alex Král už má za sebou ve Spartaku Moskva osm soutěžních startů a na první přesný zásah v barvách svého premiérového zahraničního zaměstnavatele stále čeká.

Jeho klub z ruské metropole už má ve své Premier League za sebou šestnáct zápasů. Protože přišel bývalý hráč Slavie a Teplic na východ Evropy o něco později a párkrát byl také na lavičce náhradníků, deset ligových duelů mu uniklo.

Spokojen je však i tak. Co na tom, že ambiciózní klub, který ztrácí na vedoucí Zenit ze šestého místa patnáct bodů, před pár týdny vyhodil trenéra, který si ho do klubu přivedl.

"Co spokojený, jsem přímo nadšený. Kvalitou ruské ligy, zázemím, které ve Spartaku máme, tréninky, stejně jako životem v Moskvě. Moje pozice se skutečně nezměnila, a i s herním vytížením jsem spokojený," upozornil český reprezentant, jehož slova vyšla na sport.cz.

Jeho nový a teprve čtyřiatřicetiletý německý šéf Domenico Tedesco, jenž strávil necelé dva roky v Schalke 04, mužstvo pozvedl a z posledních pěti utkání odešlo poraženo pouze jednou. "Trenér trochu pozměnil rozestavení i taktiku, s jeho příchodem se zvýšila i motivace, protože každý si chtěl říct o místo v základní sestavě. Do výkonů i výsledků se to samozřejmě promítlo, takže jsme se hodně zvedli. Začali jsme remízou s Kazaní, ale hned v dalším kole jsme vyhráli derby s Lokomotiv Moskva. Pochopitelně že to neodpovídá ambicím Spartaku, ale druhou polovinu soutěže máme ještě před sebou," připomněl univerzál, jehož vyjádření publikoval web sport.cz.

Byť je Král v Moskvě teprve pár měsíců, mediální spekulace už ho posílají do slavnější Premier League v Anglii, kde byl spojován minimálně se dvěma značkami včetně Evertonu. Co si o tom myslí on sám? V zimním přestupovém okně se podle jeho slov nic nepřihodí. "Do léta určitě neodejdu. A hlavně - něco jiného je projevovat zájem a něco jiného položit na stůl konkrétní smlouvu. Jasně že bych si chtěl Premier League jednou zahrát, což ale znamená, že na ni musím být dokonale připravený. Nechtěl bych přijít na Ostrovy a pak jen vysedávat na lavičce mezi náhradníky. Proto volím raději postupné kroky a teď se koncentruji hlavně na výkony ve Spartaku a reprezentaci," uzavřel na portálu sport.cz velký profesionál, který je kvůli podobě i talentu označován za "českého Davida Luize".