Ondrášek se připravoval s Wislou Krakov, smlouvu má ale pořád v Dallasu: Co bude, bude

Ondrášek se připravoval s Wislou Krakov, smlouvu má ale pořád v Dallasu: Co bude, bude

Strakonický rodák Zdeněk "Kobra" Ondrášek právě teď zažívá své třetí zahraniční angažmá. Po norském Tromsu a polské Wisle je od března součástí Dallasu, v jehož barvách se ve své úvodní sezoně MLS prosadil sedmkrát z osmi startů v základní sestavě FC.

Jaká je podle jeho slov kvalita Major League Soccer? "Je to absolutně jiný svět. Hodně se projevují velké časové rozdíly, stejně tak se do výkonnosti určitě promítají obrovské vzdálenosti. K většině zápasů se lítá čtyři nebo pět hodin. A ve všech soutěžích, kde jsem působil, se víc bojovalo. V Americe chtějí všichni hrát po zemi, fotbal tam mi připadá takový laxní. Soubojů je určitě míň. To ale neznamená, že je fotbal snadnější. Musím se víc zapojovat do hry. Musel jsem si zvykat na hodně věcí, například v létě na obrovské vedro. Připadal jsem si jako v sauně, pořád bylo přes čtyřicet stupňů. A pak i na nejrůznější pravidla, která v Evropě neznáme. Pokuty jsou za žluté karty v řadě, za červenou. Ten seznam je nekonečný," ozřejmil v rozhovoru pro magazín Gól bývalý útočník Českých Budějovic, který byl před pár dny zvolen ve svém klubu nováčkem roku.

Na texaském Toyota Stadium pro více než 22 tisíc diváků, by měl pokračovat i v příštím ročníku, který vypukne opět v úvodu března. "Mám s Dallasem smlouvu ještě na rok, plus má klub opci na další sezonu. Uvidíme. Co bude, bude," doplnil na stránkách gol.cz druhý nejlepší střelec týmu hned po osmnáctiletém kolumbijském teenagerovi Ferreirovi.

Protože Dallas vypadl z play-off předčasně s pozdějším vítězem soutěže Seattlem Sounders, Ondrášek měl volno od dvacátého říjnového dne. Dal si nějaké volno, nebo byl před posledním repre srazem neustále v tréninku? "Nedal jsem si volno, v sezoně ho nemám rád. Když celý den nic nedělám, cítím se hůř než po dvou trénincích. Snažil jsem se každý den něco dělat. Poslední týden před nynějším reprezentačním srazem jsem trénoval se svým bývalým klubem Wislou Krakov. Byl jsem rád, že jsem mohl do Evropy přiletět dřív, srovnat se s časem. Dovolenou si dopřeju po srazu. Věřím, že budu nachystaný. I když jsem nemohl hrát zápasy, trénoval jsem. Snažím se udržovat v kondici, na zápasy jsem o to víc hladový," pokračoval na stránkách Gólu třicetiletý fotbalista, jenž neviděl svou rodinou kromě dvou hodin po duelu s Anglií zhruba deset měsíců.

Vzhledem k tomu, že na Kosovo a Bulharsko nebude Patrik Schick, 185 centimetrů vysokého bijce tak zřejmě čeká mezinárodní start číslo 3 a 4. A byť má v národním mužstvu bilanci jedné trefy za 69 minut poskytnutého času, chce mnohem více. "Jeden zápas kariéru nedělá. Jsem rád, že jsem mohl obléct dres své země, ale můj život se měnit nebude. Snažím se zůstat takový, jaký jsem. Dělat pořád to, co mě dostalo nahoru. Věřím, že je to ta správná cesta," uzavřel pro gol.cz fotbalista, jenž zatím stále čeká na první vyhraný ligový titul kariéry.