Škoda a dalších 5 ligových ikon, které už pomalu ťukají na brány Klubu legend

Škoda a dalších 5 ligových ikon, které už pomalu ťukají na brány Klubu legend

Jak asi víte, do elitního Klubu legend jsou zařazeni hráči a kouči, kteří odehráli nebo odtrénovali v české nejvyšší soutěži 300 a více zápasů.

Mezi ikonami tak lze nalézt jména jako Martin Vaniak, Rudolf Otepka, Pavel Horváth, Libor Došek, Jaromír Blažek, Marek Kulič, Pavel Verbíř, David Lafata, Richard Dostálek, Martin Lukeš, Petr Papoušek, Horst Siegl, Jan Nezmar, Karel Piták, Petr Švancara, Radim Holub, Václav Procházka, Štěpán Vachoušek, Milan Petržela či Stanislav Vlček, jenž celému peletonu se 436 zápasy vévodí.

Momentálně už je na dostřel dalších šest borců, s tím, že každému z nich by se to mohlo povést ještě v právě probíhajícím soutěžním ročníku 2019/2020.

Vůbec nejblíže je slávistický kapitán Milan Škoda, kterému chybí do 300 prvoligových vystoupení už jen jedna nominace. Brzy čtyřiatřicetiletý útočník s minulostí v Bohemce může zaťukat na vrata památného Klubu již v sobotu 23. listopadu na hanáckém Andrově stadionu. To vše v případě, jestli mu dá Jindřich Trpišovský šanci.

Velmi blízko jsou také sešívaný stoper Ondřej Kúdela a příbramský veterán Jan Rezek, jimž chybí čtyři, respektive pět zápasů.

Pětatřicetiletý bosenský záložník Admir Ljevakovič však bude mít co dělat. Dosud totiž v sezoně odehrál jen 295 minut čistého času bez osmi duelů a pakliže by chtěl mezi smetánku vstoupit v jarní části, odteď by musel odehrát vše a navíc doufat v dlouhou nadstavbu Sklářů.

Hráči, kteří pomalu klepou na dveře Klubu legend:

Milan Śkoda (Slavia) - 299 zápasů
Ondřej Kúdela (Slavia) - 296 zápasů
Jan Rezek (Příbram) - 295 zápasů
Martin Fillo (Baník) - 289 zápasů
Tomáš Pilík (Jablonec) - 284 zápasů
Admir Ljevakovič (Teplice) - 282 zápasů

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.